آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و لیزر مو وجود دارد؟

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و لیزر مو وجود دارد؟

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی از جمله بیماری ‌هایی میباشد. که بصورت برجستگی هایی بر روی قسمت های مرطوب و مخاطی بدن مثل؛ دهان یا ناحیه تناسلی دیده می‌ شود. این برجستگی ها ممکن است. بزرگ یا کوچک باشند. یا بصورت چندتایی در قسمت واژن یا کشاله ران ایجاد شوند. بدانید که؛ زگیل تناسلی می تواند در خانم ها باعث ایجاد سرطان دهانه رحم شود!

بعضی از افراد تصور می کنند که زگیل تناسلی تنها از راه رابطه جنسی و یا دخول انتقال می یابد. اما باید بدانید، که این ویروس از جمله بیماری ‌های واگیردار بوده. و ممکن است. از طریق تماس با پوست یا رابطه دهانی نیز منتقل گردد.

اگر در مراکزی که لیزر موی زائد انجام می شود. نکات بهداشتی رعایت نشود. احتمال انتقال ویروس در زمان لیزر وجود خواهد داشت. بنابراین اپراتور باید برای هر فرد هندپیس لیزر و دستگاه را به خوبی با استفاده از الکل ضدعفونی کننده تمیز کند. همچنین از سری جداگانه برای هر شخص استفاده نماید. اگر از سری لیزر جداگانه برای خود استفاده نکنید. یا این که هندپیس و دستگاه ضد عفونی نشده باشند. احتمال انتقال زگیل تناسلی وجود خواهد داشت .

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و لیزر مو وجود دارد؟

نحوه پیشگیری انتقال زگیل تناسلی در لیزر موی زائد

زگیل تناسلی و لیزر مو دارای رابطه مستقیم هستند. یعنی؛ اگر یک شخص به ویروس اچ پی وی آلوده باشد. و لیزر موی زائد را برای ناحیه بیکینی انجام دهد. قطعاً سر تماسی دستگاه به ویروس آلوده خواهد شد. در نتیجه این ویروس به راحتی به شخص بعدی انتقال داده می شود. اما در مراکزی که لیزر موی زائد را با استانداردهای تعیین شده. و کاملا بهداشتی انجام می دهند. چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

مراجعه کردن به مراکز معتبر

برای این که بتوانید رابطه زگیل تناسلی و لیزر مو را قطع کنید بهتر است از مراجعه به سالن های زیبایی یا مراکزی همانند آن پرهیز نمایید. زیرا در اکثر این سالن ها اصول بهداشتی به درستی رعایت نخواهند شد. بنابراین احتمال انتقال بیماری زیاد خواهد بود. پس بهتر است برای جلوگیری از ایجاد بیماری هایی همچون زگیل تناسلی به مطب پزشک یا مراکز مطمئن و معتبر مراجعه نمایید. برای پیشگیری از زگیل تناسلی در لیزر، می توانید از روش ‌های دیگری نیز استفاده کنید. این روش ها عبارتنداز:

+انتخاب لیزر غیر تماسی:

این لیزر از جمله دستگاه هایی است. که دارای سر غیرتماسی بوده. و به گونه ای طراحی شده. که هیچ تماسی با بدن و پوست شخص نخواهد داشت. بنابراین امکان انتقال ویروس وجود ندارد.

+استفاده از سلفون:

یک تکه سلفون می تواند به شما در جلوگیری از انتقال ویروس کمک کند. درنتیجه؛ بهتر است. افرادی که از لیزرهای تماسی استفاده می کنند. حتماً در هنگام انجام لیزر از یک تکه سلفون بر روی سر دستگاه استفاده نمایند. این کار به راحتی از انتقال ویروس ها و بیماری های پوستی جلوگیری می کند.

آیا لیزر برای افرادی قبلا مبتلا به زگیل بوده اند، مناسب است؟

افرادی که دچار این مشکلی می باشند. بهتر است. از انجام لیزر ناحیه تناسلی دوری کنند. واما اگر افرادی که در گذشته به زگیل تناسلی مبتلا بوده ‌اند. باید دوره درمان خود را به طور کامل طی کنند. و مطمئن شوند که ضایعات زگیل به طور کامل از بین رفته اند. در چنین شرایطی انجام لیزر هیچ مشکلی برای شما نخواهد داشت.

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و لیزر مو وجود دارد؟

عوارض لیزر در زمان وجود زگیل تناسلی

زگیل ها را از جمله ویروس های فعال می باشند. که اگر این ویروس ‌ها تحت درمان قرار نگیرد. علاوه بر آن که بیشتر خواهند شد. ممکن است. به قسمت ‌های دیگر ناحیه تناسلی و حتی کشاله ران ها نیز سرایت نمایند. درنتیجه؛ برای این که از ایجاد ارتباط بین زگیل تناسلی و لیزر مو جلوگیری گردد. باید ابتدا به پزشک مراجعه نمایید. زیرا در صورتی که دارای زگیل تناسلی فعال باشید قطعاً پزشک شما را از انجام چنین کاری منع خواهد کرد‌.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *