آیا دیابت بر ریزش مو تاثیر دارد؟

آیا دیابت بر ریزش مو تاثیر دارد؟

دیابت بر ریزش مو تاثیری دارد؟

عوامل زیادی روی رشد مو تأثیر دارند. که مانع رشد مو میشود. مانند؛ استرس، تغییرات هورمونی، قند خون بالا و بیماری‌ های زمینه‌ ای مثل؛ دیابت. در این پست، به چگونگی تأثیر دیابت بر ریزش مو خواهیم پرداخت.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

تاثیر دیابت بر ریزش مو

دیابت در بعضی از افراد می‌تواند باعث نازک شدن و ریزش مو شود. چون می‌تواند تأثیر بسیاری بر روی چرخه رشد مو بگذارد. تأثیرات عبارت‌اند از؛

  • اختلال در رشد مو
  • رشد بیش از حد طبیعی مو
  • جلوگیری از از رویش مجدد.

چندین عامل مختلف ممکن بوده. که باعث تاثیر دیابت بر ریزش مو شود. که شامل موارد زیر میباشد.

+قند خون بالا

دیابت کنترل و درمان نشده. می‌تواند باعث افزایش بیش از حد سطح قند خون شود. بطور مداوم بالا بودن سطح قند خون می‌تواند، باعث آسیب به بافت‌ها، اندام‌ها و رگ‌های خونی مختلف در بدن شود. با آسیب دیدن رگ‌های خونی، جریان خون هم محدود میشود. و سلول‌ های خاصی، اکسیژن و مواد مغذی کمتر از مقدار مورد نیاز دریافت می کنند. و می‌تواند منجر به ریزش مو شود.

+هورمون‌ و استرس

دیابت نوعی بیماری است. که می‌تواند استرس زیادی را از نظر جسمی و روحی بر بدن فرد وارد کند. استرس مداوم باعث نوسانات هورمونی شده. که روی رشد مو تأثیر میگذارد.

+طاسی منطقه‌ ای

در طاسی منطقه‌ای؛ سیستم ایمنی بدن به اشتباه شروع به حمله به فولیکول‌های مو سالم می‌کند. و باعث بروز طاسی می‌شود. مبتلایان به دیابت نوع۱ بیشتر از افراد فاقد این بیماری به طاسی منطقه‌ای مبتلا می‌شوند. طاسی منطقه‌ای باعث ریزش موهای ناحیه‌ای روی سر، بازوها و سایر نواحی از بدن می‌شود.

آیا ریزش مو در اثر دیابت درمان میشود؟

در بعضی موارد ممکن است. چند روش درمانی وجود دارد. که برای خانم‌ها و آقایان جدا بوده. عده ای از افراد می‌توانند ریزش مو را که ناشی از دیابت است. کاهش و یا متوقف کنند. موثرترین راه برای انجام اینکار، کنترل درست و اصولی سطح قند خون و کنترل استرس است.
🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

درمان‌ ریزش مو

انجام موارد زیر میتواند در درمان دیابت موثر باشد.

  • داروهای موضعی
  • سایر داروها
  • استفاده از شامپو ضد ریزش
  • بیوتین
  • تغییر سبک زندگی

دیابت یک بیماری مزمن بوده. که می‌تواند بر روی بدن اثرات بسیاری داشته باشد. در برخی افراد، دیابت می‌تواند باعث کم پشتی یا ریزش مو شود. دلایل اصلی ریزش مو در افراد دیابتی، کنترل نکردن سطح قند خون، استرس روحی و جسمی و عدم تعادل در هورمون‌ها میباشد. استفاده از داروها و تغییر در سبک زندگی برای کنترل سطح قند خون، ممکن که کمک کند. تا اثرات ریزش مو کاهش یابد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *