آیا شامپو بر روی ریزش مو موثر است؟

آیا شامپو بر روی ریزش مو موثر است؟

تاثیرات شامپو بر ریزش مو چگونه است؟آیا شامپو بر روی ریزش مو موثر است؟

ریزش مو، بسیاری از افراد را در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده. اگر ریزش مو باعث نگرانی شده، باید حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. تا از بیماری و ناراحتی‌های احتمالی مطمئن شوید. زیرا؛ آن ها می‌توانند علت را مشخص کنند. و درمان مناسب را برای شما توصیه کنند. در همین مراجعه‌ ها پزشکان بهترین شامپوهای ریزش مو باتوجه به پوست سر و موها را به شما معرفی می کنند.

درواقع؛ با انتخاب شامپو مناسب برای جلوگیری از ریزش مو می‌خواهید که قسمت بیرونی پوست سر را درمان کنید. اما؛ علت اصلی ریزش مو در زیر پوست سر اتفاق می‌افتد! پس؛ اگر از ریزش موی شما ریشه ژنتیکی دارد. شامپو عملا نمی‌تواند درمان خوبی باشد. و حتی در بسیاری از افراد اصلا جوابگو نیست.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

شامپوهای ضد ریزش

بهترین شامپو برای برای کاهش ریزش موی سر و تقویت موها، شامپوهای بدون سولفات میباشند. این محصولات در محتویات خود پروتئین، ویتامین‌های بیوتین، زینک، کافئین و عصاره‌های ضروری برای پوست سر و مو را دارا هستند. که باعث تغذیه و تقویت، تحریک پیاز مو و افزایش ضخامت موها می‌شود. و از ریزش و تغییر رنگ و کدر شدن موها جلوگیری می‌کند. این شامپوها فاقد هر گونه مواد شیمیایی برای محافظت از مو و جلوگیری از آسیب به پوست سر بوده.

همچنین؛ نوعی از شامپوها وجود دارد. که با اسید سالیسیلیک پوست سر را لایه برداری میکند. و گردش خون در پوست سر را بهبود می‌بخشند. اما خب؛ گردن خون در پوست سر تنها دلیل ریزش موی سر نبوده. و افزایش آن هم تنها راه درمان ریزش مو نخواهد بود. اما می‌توانید از این روش به عنوان تنها و بهترین روش جلوگیری از ریزش مو در خانه استفاده کنید.

بعضی از شامپوهای ریزش مو حاوی هیدروکورتیزون ۱٪ یا کتوکونازول ۱٪ میباشند. که این مواد باعث لایه برداری و گردش خون در پوست سر می‌شوند. شامپوهای دارای دانه کدو تنبل، ریشه یوکا و بیوتین هستند. که برای درمان ریزش مناسب میباشند. این مواد جدا از خاصیت ضد ریزشی، باعث افزایش ضخامت موهای نازک سر نیز می‌شوند.

آیا شامپو بر روی ریزش مو موثر است؟

از کدام شامپوها نباید استفاده کنیم؟

شامپوهایی که دارای گوگرد هستند. بطور قطع باید از مصرف آن ها خودداری کرد. چون گوگرد باعث ریزش مو می‌شود. و اگر دارای ریزش هستید. این شامپو باعث تشدید آن می‌شوید. بسیاری از شامپوها دارای گوگرد هستند. چون از این ماده برای ایجاد کف استفاده می‌شود. و روغن‌های موجود در پوست سر را از بین می‌برد. و باعث خشک شدن و شکستن و ایجاد موخوره روی مو می‌شود. از اثرات دیگر این ماده، میتوان به نازک و ضعیف کردن موها اشاره کرد.

استفاده زیاد از شامپوهای حجم دهنده می‌تواند؛ باعث بسته شدن منافذ پوست سر شود. که اکسیژن رسانی به پوست را محدود می‌کند. و باعث افزایش التهاب می‌شود. و اما؛ از شامپوهای دارای گیاه دوری کنید. چون بعضی از این شامپوها که در بازار بسیار پیدا می‌شود. هیچ کدام پایه علمی برای ساخت ندارند. و به هیچ عنوان برای درمان ریزش مو مناسب نیستند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

باید بدانید که شامپوها قرار نیست. که روی موهای شما معجزه‌ به وجود آورند. شامپو خوب با ویژگی جلوگیری از ریزش مو می‌تواند ریزش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. و برخی از آنها موها را ضخیم‌تر و سالم‌تر کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *