آیا پس از لیزر پوست روشن تر میشود؟

آیا پس از لیزر پوست روشن تر میشود؟

از سوالات متداول هر زیباجویی این است. که آیا پس از لیزر پوست روشن تر میشود؟ یا نه! در این مطلب بطور کلی به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

آیا لیزر باعث تغییر رنگ پوست می شود؟

در حین از بین بردن و حذف موهای زائد بدن توسط لیزر، به فولیکول های مو آسیب وارد میشود. فولیکول ها، ارگان هایی هستند. که در قسمت میانی پوست قرار گرفته اند. آسیب هایی که در جریان لیزر به فولیکول ها وارد می شود، باعث شده که از کار بیفتند. از کار افتادن فولیکول ها، باعث توقف رشد موهای زائد میشود. لیزر بدون آسیب زدن به بافت های نزدیک فولیکول، منجر به گرم کردن پیاز مو می شود.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

دلایل تیره شدن پوست بعد از لیزر

لازم به ذکر است. که تیرگی پوست بعد از لیزر، جز موارد نادر بوده است. و تنها به دلایلی خاص بوجود می آید.

  • برنزه کردن
  • میزان نامناسب دوز اشعه
  • حساسیت های پوستی افراد

عوارض لیزر چیست؟

معمولا عوارض لیزر موهای زائد بدن بسیار خفیف و کم می باشد. و نیز، بیشتر این عوارض کوتاه مدت بوده است.

  1. سوزش
  2. خارش
  3. قرمز شدن پوست
  4. التهاب
  5. تیره شدن پوست

آیا لیزر باعث روشن شدن پوست میشود؟

روشن شدن پوست پس از لیزر ممکن است. و اغلب پس از سپری شدن چند جلسه از لیزر درمانی، روشن شدن پوست قابل مشاهده است. درنتیجه در بسیاری از موارد، لیزر نه تنها باعث تیره شدن پوست نمی شود. بلکه روشن شدن پوست بعد از لیزر از نتایج بسیار عالی آن میباشد. مخصوصا در نواحی مثل بیکینی و زیر بغل کاملا قابل مشاهده است.

معمولا هر جلسه لیزر جهت روشن شدن پوست بعد از لیزر، 30 دقیقه طول می کشد. چند روز پس از لیزر، معمولا پوست دچار قرمزی و تورم خواهد شد. اما نگران نباشید. این واکنش ها کوتاه مدت و موقتی می باشند. و پس از مدتی برطرف خواهند شد. پس از رفع این واکنش ها و عوارض، کم کم پوست شما روشن تر خواهد شد.

مهم ترین راهکار برای روشن شدن پوست پس از لیزر

در ادامه به دو شیوه مهم اشاره خواهیم کرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

1- استفاده از درمان های موضعی

از رایج ترین درمان ها جهت روشن شدن پوست پس از لیزر، می باشد. کرم ها و لوسیون هایی در بازار موجود هستند. که می توانند به سفید شدن پوست بعد از لیزر کمک کنند. اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آن ها؛ هیدروکینون، اسید کوجیک و اسید آزلائیک می باشند. این مواد، سلول های مرده پوست را از بین میبرد.

2- روش میکرودرم ابریژن

از روش های مؤثر در سفید و روشن شدن پوست میباشد. و جز روش های کم تهاجمی برای روشن شدن پوست بعد از لیزر بوده است. در این روش از سایش های ملایم استفاده می شود. به این صورت که لایه ی بالایی پوست با استفاده از پروب که از جنس الماس یا کریستال و کریستال های اکسید میکرو آلومینیوم است.ز بین میرود. و می شود. تا لکه ها و تیرگی های پوست پاک شوند. و از بین بروند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *