افتادگی پلک یا پتوز

افتادگی پلک یا پتوز

اگر چشمان شما فرم افتاده ای داشته باشد. پس؛ احتمالا پتوز یا افتادگی پلک دارید. و به علت شل شدگی پلک رخ می دهد. و دردناک نیست. اما؛ می تواند جلوی دید را بگیرد. افتادگی پلک ممکن است. به علت های مختلفی مثل ضربه، افزایش سن بوجود آید.

پتوز چیست؟

پتوز یا افتادگی پلک هنگامی رخ میدهد. که پلک بالایی به سمت پایین افتاده باشد. و برای هر فردی متفاوت است. اما رایج ترین دلیل آن ژنتیک، آسیب دیدگی چشم و افزایش سن میباشد. گاهی؛ پتوز می تواند مردمک چشم را بپوشاند. و در بینایی تاثیر بگذارد. پتوز می تواند هم از بدو تولد ظاهر شود. و یا در طول زندگی به علت عوامل مختلف پدیدار شود. مانند؛

  • در اثر تخریب یا کشیدگی عضلات و رباط‌ های پلک
  • افزایش سن
  • عارضه جراحی چشم
  • تزریق بوتاکس

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

افتادگی پلک یا پتوز

علت افتادگی پلک

عوامل مختلفی باعث بوجود آمدن آن میشود. اما رایج ترین آن، افزایش سن میباشد. با افزایش سن هر دو چشم دچار افتادگی پلک می شوند. و پوست اطراف چشم خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. همچنین؛ ضعف عضلات پلک، باعث پتوز و کاهش دید چشم میشود.

پتوز مادرزادی پلک، از شرایطی بوده. که با افتادگی غیرطبیعی یک یا هر دو پلک بالایی مشخص می شود. و از بدو تولد یا کمی بعد از آن بوجود می آید. اصلی ترین علت آن هم، رشد نامناسب عضله بالا برنده میباشد.  اصلی ترین نشانه پتوز، افتادن یک یا هر دو پلک فوقانی است. در جراحی پتوز، عضله بالا برنده سفت میشود. و پلک به سمت بالا و در موقعیت بهتری قرار میگیرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

آیا پیشگیری از پتوز امکان دارد؟

خیر! هیچ راهی برای جلوگیری از افتادگی پلک ها وجود ندارد. تنها و فقط با شناسایی علائم و معاینه منظم چشم می توان برای مبارزه با این اختلال اقدام کرد. اگر زود متوجه شدید. که فرزندتان دچار افتادگی پلک است. هر چه سریع به درمان ان اقدام کنید. بدانید که؛ پتوز روی کاهش دید چشم ها تاثیر مستقیمی می گذارد. پس به محض مشاهده علائم آن، از درمانش غافل نشوید!

افتادگی پلک یا پتوز

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *