اقدامات بعد از انجام لیزر

اقدامات بعد از انجام لیزر

پس از لیزر

در اقدامات بعد از انجام لیزر، ممکن است. در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد متوجه قرمزی و تورم شوید. برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، ممکن است. پزشک از کرم استروئیدی روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند. پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده، از نور خورشید دوری کنید. و به مدت شش هفته یا طبق دستور پزشک از تخت برنزه استفاده نکنید. روزانه از ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

اقدامات بعد از انجام لیزر

نتایج بعد از انجام لیزر

موها فوراً نمی ریزند. اما در طی چند روز تا چند هفته، موها می ریزند. این ممکن است. شبیه رشد مداوم مو باشد. درمان‌های مکرر معمولاً ضروری است. زیرا رشد و ریزش مو بطور طبیعی در چرخه اتفاق می‌افتد. و لیزر درمانی با فولیکول‌های مو در مرحله رشد جدید بهترین کار را دارد.

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است. و پیش بینی آن دشوار است. اکثر مردم حذف موهای زائد را تجربه می کنند. که چندین ماه طول می کشد. و ممکن است. سال ها طول بکشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند. زمانی که موها دوباره رشد می کنند، معمولا رنگ آنها ظریف تر و روشن تر است.

لیزر خانگی چیست؟

لیزرهای قابل استفاده در منزل برای رفع موهای زائد موجود است. این دستگاه ها ممکن است. باعث کاهش متوسط ​​مو شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی برای مقایسه میزان موثر بودن این دستگاه ها با لیزر موهای زائد انجام شده در مطب وجود ندارد. اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید، دستورالعمل‌های همراه دستگاه را دنبال کنید. تا به کاهش خطر آسیب، به‌ویژه آسیب‌های چشمی کمک کنید.

بعد از لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهیم؟

در اقدامات بعد از انجام لیزر برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه بیماران باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، لامپ خورشیدی یا هر وسیله برنزه کننده داخلی دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.
  بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد.

اقدامات بعد از انجام لیزر

آیا زمان توقفی وجود دارد؟

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان قطعی ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

چه زمانی بعد از لیزر موهای زائد، نتیجه را می بینم؟

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده، و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین درمان داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر بیماران به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر بیماران برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌شوند. موها نیز ریزتر و رنگ روشن‌تری دارند.

نتایج لیزر موهای زائد چقدر ماندگار خواهد بود؟

اکثر بیماران برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، بیمار ممکن است به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است. و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی
 • تاول
 • شیوع هرپس سیمپلکس
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است. که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

چه زمانی انجام لیزر بی خطر است؟

این از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. اکثر بیماران می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است. اکثر بیماران رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید؛ که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

سابقه ایمنی لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر نقش مهمی در درمان بسیاری از بیماری هایی دارد که پوست، مو و ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهند. متخصصان پوست در ایجاد این پیشرفت ها پیشتاز بوده اند. یکی از این پیشرفت ها این است که افراد بیشتری می توانند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند.

در گذشته فقط افرادی که موهای تیره و پوست روشن داشتند می توانستند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. امروزه لیزر موهای زائد یک گزینه درمانی برای بیمارانی است. که موهای روشن و پوست روشن دارند. و بیمارانی که پوست تیره دارند. لیزر موهای زائد باید در این بیماران با دقت زیادی انجام شود. متخصصان پوست می دانند که چه اقدامات احتیاطی را برای انجام لیزر موهای زائد ایمن و موثر انجام دهند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *