انواع روش برای از بین بردن موهای زائد

انواع روش برای از بین بردن موهای زائد

امروزه؛ پیدا کردن بهترین روش برای حذف موهای زائد یکی از دغدغه های مهم و اصلی هر فردی میباشد. اما بهترین راه رفع این موهای زائد کدام است؟ در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

اهمیت حذف موهای زائد

بعد از گذراندن دوره بلوغ حجم و ضخامت موهای زائد بدن و صورت بیشتر میشود. که این موضوع هم برای پسران و هم دختران صدق می کند. داشتن پوستی زیبا و صاف برای همه افراد مخصوصا خانم ها اهمیت زیادی دارد. وو ممکن است. بعضی ها به دلایل مختلف مثل؛ ژنتیک کمی پرموتر باشند.

انواع روش برای از بین بردن موهای زائد

انواع روش حذف موهای زائد خانگی

حذف موهای زائد صورت و بدن خانگی به دو بخش تقسیم می شوند. اپیلاسیون و دیپلاسیون

اپیلاسیون

این روش به تخریب فولیکول های مو می پردازد. و پس از مدتی رویش موهای زائد بدن یا صورت سست و ضعیف میشود. اپیلاسیون تنها شامل وکس و موم نمی شود. بلکه استفاده از الکترولیز و IPL هم شامل اپیلاسیون میشود.

دپیلاسیون

در این روش پیاز مو و یا همان فولیکول تحت تاثیر قرار نمی گیرد. و فقط ساقه موها هر بار از بین می رود. استفاده از تیغ، موچین، بند انداختن و… جزو دپیلاسیون به حساب می آید.

رایج ترین روش های حذف مو زائد خانگی

در ادامه به روش های رایج برای از بین بردن موهای زائد می پردازیم.

انواع روش برای از بین بردن موهای زائد

کندن مو

از ریشه درآوردن موهای زائد صورت و بدن با استفاده از وسایلی مثل؛ موچین، اپیلیدی یا بندانداز های برقی، بند انداختن و… انجام می شود.

اپیلاسیون سرد و گرم

در این روش، حجم زیادی از موهای زائد از ریشه جدا می شوند. با استفاده از وکس یا موم (داغ) و سرد انجام میگیرد. و ممکن است. رویش موها تغییر کند شود. یا بصورت زیرپوستی رشد کنند.

کرم های موبر

موهای سطح پوست بصورت شیمیایی با استفاده از کرم مو بر از بین می روند. ممکن است. باعث تحریک برای رویش مجدد موهای زائد شود. و احتمال آسیب رسیدن به پوست وجود دارد.

شیو کردن

در این روش تنها، ساقه موها از سطح پوست جدا شده. ولی باعث ضخیم تر شدن ریشه موها می شود.

الکترولیز

به کمک جریان الکتریکی یا همان ترمولیز فولیکول های مو آسیب می بینند. و غیر فعال می شوند. اما ایمنی کمتر و دردسرهای بیشتری در مقایسه با لیزر کلینیکی دارد.

IPL

با اثر گذاری روی فولیکول مو باعث حذف موهای زائد می شود. اما تا 75% تاثیرگذار است. به این روش لیزر خانگی یا آرایشگاهی هم می گویند.

بهترین روش برای حذف موهای زائد

روش های کلینیکی روشی مطمئن برای حذف همیشگی موهای زائد است. چون بصورت دائمی موهای زائد را تحت تاثیر خود قرار می دهند. و دارای نتایج ماندگارتر و عوارض کمتری هستند. پس بهترین روش برای حذف موهای زائد میباشند.

انواع روش برای از بین بردن موهای زائد

لیزر کردن موهای زائد

یکی از بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد، لیزر میباشد. اشعه لیزر به پوست بدن آسیبی نمی رساند. بلکه فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار میدهد. و باعث حذف دائمی آن ها می شوند. و بطور کلی بهترین روش برای حذف موهای زائد صورت و بدن است.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

مزیت لیزر مو

  • صرفه جویی در زمان
  • مطمئن و ایمن
  • بدون درد
  • حذف دائمی
  • نتایج ماندگار و دائمی
  • بدون آسیب به پوست
  • بدون بروز جوش های زیر پوستی، موهای زیر پوستی …
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *