بازگشت موهای زائد پس از لیزر

بازگشت موهای زائد پس از لیزر

یکی از بزرگترین دغدغه‌ های هر زیباجویی، بازگشت موهای زائد پس از لیزر میباشد. آیا این پدیده ممکن است؟ خب گاها بله ممکن است. اما؛ عوامل بسیار زیادی موجب این روند می‌شود.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

عامل تشدید بازگشت موهای زائد پس از لیزر؟

در بسیاری از تحقیقات، پژوهشگران به این مسئله دست یافتند. که عوامل مختلفی می‌توانند در این عارضه نقش بسزایی داشته باشند. ازجمله:

  • عدم کیفیت و قدرت دستگاه لیزر
  • تغییرات هورمونی
  • رنگ پوست
  • ضخامت مو

این دلایل  می‌توانند در برگشت موهای لیزر شده، نقش بسزایی داشته باشند. فولیکول موها با برخورد اشعه لیزر، نابود شده. اما گاهی همین تغییرات دمایی، ممکن است. باعث رشد هورمونی برای افراد شود.

دستگاه لیزر هم یکی دیگر، از عوامل تاثیرگذار بر روی از بین رفتن فولیکول‌های مو میباشد. پس حتما؛ قبل از مراجعه به مراکز درمانی، اطلاعات کامل نسبت به دستگاه کسب نمایید

بازگشت موهای زائد پس از لیزر

عوامل موثر بر روی بازگشت موهای زائد پس از لیزر

رنگ مو، نوع پوست و برخی از عوامل دیگر، می‌توانند بر روی برگشت و همچنین زمان رشد مجدد موهای لیزر شده، تاثیر گذار باشند. رنگدانه مو باید نور را به سمت خود جلب نماید. در مواردی که رنگدانه پوست نور را جذب نماید، هرگز نمی‌توان به نتایج ایده‌آل و مفیدی دست یافت.

در این حالت، نه تنها پوست هرگز دچار آسیب نخواهد شد. بلکه موهای زائد نیز به بهترین نحو از بین خواهند رفت. بیشتر کسانی که در این زمینه به نتایج ایده‌ آل میرسند، که از تضاد رنگ مو و پوست برخوردار هستند.

فرد دارای پوست‌‎ تیره و مو روشن، برای جلوگیری از برگشت موهای زائد بعد از لیزر چه کند؟!

باید دستگاه‌هایی را انتخاب کنند. که از دارای طول موج بیشتری است. تعداد جلسات دوره‌ درمانی هم از عوامل موثر در برگشت موهای زائد بعد از لیزر، میباشد. پس؛ تعداد جلسات را بطور کامل طی کنید.

بازگشت موهای زائد پس از لیزر

عدم بازگشت موهای زائد پس از لیزر

نوسانات هورمونی. درواقع؛ فعال شدن این، رشد مجدد فولیکول‌های موها را در بر دارد. گاهی دمای لیزر تاثیر مستقیمی بر روی از بین رفتن فولیکول‌ ها خواهد داشت. فولیکول‌ها در یک دمای خاص از بین می‌روند. و در دمای دیگر، برای رشد دوباره، تحریک می‌شوند. پس؛ توجه به دمای مناسب بسیار اهمیت دارد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

رنگ مو و پوست می‌تواند نقش مهمی بر روی برگشت موهای زائد بعد از لیزر داشته باشند. پیشنهاد بسیاری از پزشکان برای رفع موهای زائد به رنگ بور، سفید و یا خاکستری، عدم استفاده از لیزر میباشد. چون؛ تاثیری نداشته.

متعادل نگه داشتن سطح هورمون‌ ها

بیشتر در بسیاری از رژیم‌ های غذایی و استفاده از داروهایی مثل؛ متفورمین می‌توانید باعث تعادل هورمون‌ها شوید. افرادی که با اختلالات هورمونی مواجه هستند، از موهای بسیار ضخیم و تیره رنگ برخوردار خواهند بود. این افراد در نواحی خاصی با افزایش میزان رشد مو، مواجه هستند.

و موهایی که به سبب اختلالات هورمونی در بدن و یا صورت پدیدار می‌شوند، بسیار سر سخت هستند. زیرا؛ فرایند از بین رفتن آنها، طولانی‌تر از مابقی موهای موجود در بدن است. افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند. قبل از طی کردن دوره‌ درمانی با لیزر، باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *