تخلیه کردن ژل!

تخلیه کردن ژل!

تزریق ژل فرآیندی است. که برای اصلاح و پوشاندن عیوب صورت بکار میرود. اما گاهی لازم به  تخلیه ژل هم هست! و از آنجایی که این فرایند تزریق ژل و تخلیه آن با سلامتی ارتباط مستقیم دارند. بسیار مهم میباشند.

تخلیه کردن ژل چیست؟

گاهی اوقات نتیجه تزریق با آن چیزی که فرد میخواهد. متفاوت است. و ممکن است. قرینگی مدنظر درست انجام نشده باشد. و یا تزریق بیشتر از حد لازم باشد. البته ناگفته نماند. که در بعضی موارد، ممکن است. بدن فرد به نوع ژل و یا نوع تزریق واکنش نشان دهد. به همین علت باید ژل را تخلیه کرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

چه زمانی تخلیه کردن انجام میشود؟

وقتی باید اقدام به تخلیه ژل کنید. که بااین موارد روبه رو شوید:

  • واکنش غیرطبیعی و آلرژیک در ناحیه تزریق
  • تقارن نداشتن نواحی تزریق شده
  • پدیدار شدن توده‌ های سفت
  • تورم زیاد و طولانی
  • تزریق بیش ازحد
  • ایجاد عفونت
  • تغییر رنگ قسمت‌ های تزریقی
  • جابجایی ژل در زیر پوست
  • گلوله شدن و جمع شدن ژل در زیر پوست

اقدامات قبل از تخلیه ژل

در ابتدا؛ به پزشک متخصص مراجعه کنید. تا کاملا معاینه شوید. هرگونه سابقه‌ بیماری یا حساسیت دارویی را به پزشک اطلاع دهید. هنگام تخلیه هیچگونه آرایش و مواد اضافی روی پوست نداشته باشید. 5 روز قبل از تخلیه ژل از مصارف داروهایی مثل؛ آسپرین،ایبوپروفن، ویتامین، امگا بهتر است. دوری کنید. اما بعداز انجام تخلیه ژل، از مصرف قرص آسپرین، استفاده از کمپرس یخ و سرد برای جلوگیری از کبودی، نوشیدن فرآورده‌های الکی، استفاده لوازم آرایشی کاملا پرهیز کنید.

تخلیه کردن ژل!

روش های خارج کردن ژل

چند راه برای خارج کردن ژل وجود دارد. که با توجه به نوع تزریق انجام شده. مثل نوع ژل، دلایل تخلیه کردن ژل و … مشخص می‌شود. که از چه روشی استفاده کنید. راهکارهای موجود شامل:

تخلیه با سوزن

هنگامی ازین روش استفاده میشود. که غلظت کمی از ژل، تزریق شده باشد. این راه نسبتا ساده‌ بوده. که از آن طریق مایع ژل خارج می‌شود.

تخلیه کردن با جراحی

برای مواردی استفاده میشود. که ژل تزریقی از جنس سیلیکونی و بادوام باشد. در این شیوه پزشک ابتدا با بی حس کردن ناحیه مورد نظر، شروع کرده. و درد را به حداقل می‌رساند. و بعد با برش، ژل تزریقی را خارج می‌کند.

خارج کردن ژل با سونوگرافی

اگر پس از تزریق کیست یا توده‌ های سفت ایجاد شود. باید برای رفع آن ابتدا سونوگرافی انجام بگیرد. پزشک بعد از مشاهده نتایج سونوگرافی تشخیص می‌دهد. که ژل باید از طریق پوست خارج شود. یا از طریق دهان! که معمولا این روش را برای مواردب که ژل بصورت عمیق تزریق شده. استفاده میکنند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ تماس بگیرید.🔰

تخلیه ژل با آنزیم

از محبوب ترین روش‌های تخلیه ژل مربوط به روش تخلیه با استفاده از آنزیم میباشد. در این شیوه آنزیم هیالورونیک اسید که سازگاری بسیار بالایی با بدن دارد. به ناحیه ای که قبلا  تزریق انجام گرفته. تزریق می‌کنند. این ماده حلال ژل تزریقی است. و با حل شدن در آن خاصیت ژل را از بین می‌برد. و چون این آنزیم با بدن سازگاری کامل دارد. جذب بافت‌های پوستی می‌شود.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *