تفاوت شوره سر و خشکی پوست سر در چیست؟

تفاوت شوره سر و خشکی پوست سر در چیست؟

شوره سر و خشکی پوست سر

شوره و خشکی پوست سر علائم مشابه و یکسانی دارند. که شامل پوسته‌ شدن کف سر و خارش می‌باشد. در خشکی پوست سر، پوست دچار التهاب و پوسته پوسته می‌شود. اما شوره سر، به علت چربی بیش از حد پوست سر بوده. این چربی زیادی باعث جمع شدن سلول‌ های پوست و ریزش آنها می‌شود.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

علت و علائم آن

وقتی پوست سر رطوبت کافی نداشته باشد. دچار خشکی می‌شود. پوست سر تحریک پذیر است. و بعد از این حالت سریعا ملتهب و پوسته پوسته می‌شود. خشکی پوست سر همچنین می‌تواند توسط عواملی مثل؛ عوامل زیر تحریک شود.

  • هوای سرد و خشک
  • درماتیت تماسی
  • افزایش سن

سلول‌های پوست سر و بدن بطور طبیعی تکثیر می‌شوند. و می‌ریزند. هنگامی که دچار شوره می‌شوید. سلول‌های پوستی زودتر از حالت عادی میریزد. علت اصلی ایجاد شوره درماتیت سبوره‌ای است. بیماری که پوست را چرب، قرمز و پوسته پوسته می‌کند. داشتن موهای کثیف باعث شوره سر نمی‌شود. ولی اگر موهای خود را به اندازه کافی نشویید، تجمع چربی می‌تواند به پوسته پوسته شدن سر شما کمک کند.

راه‌ تشخیص تفاوت پوست سر و شوره سر، شکل آنهاست. شوره‌ بزرگ‌تر و ظاهری چرب دارند. در نوزادانی که cradle cap دارند. پوست سر پوسته پوسته یا در ظاهر پوسته به نظر می‌رسد. خشکی و شوره سر می‌تواند باعث خارش پوست سر شما شود.

کارهای لازم برای رفع شوره

اگر پوست سرتان خشک میباشد. باید از شامپو ملایم استفاده کنید. و سپس از نرم کننده و رطوبت رسان مو. برای شوره سر، هر روز موها را با شامپوی ملایم بشویید. تا از میزان چربی پوست سر کم شود. اکثر شامپوهای ضد شوره خاصیت دارویی دارند. و در ترکیبات آنها موادی وجود دارد. که قارچ‌های پوست سر شما را از بین می‌برد. شامپوهای حاوی روغن درخت چای یک درمان جایگزین برای شوره سر است. با بهبود شوره سر، باید تعداد دفعات استفاده از شامپو ضد شوره را کاهش دهید.

نکته قابل توجه

شوره سر قابل درمان نیست. و بیشتر افراد باید علائم را در طولانی مدت کنترل کنند. معمولاً اگر شوره سر دارید. و بعد از مدتی خوب می‌شود. و دوباره این چرخه تکرار می‌شود. درمان شوره سر با شامپو مخصوص می‌تواند شرایط را کنترل کرد. و از خارش و پوسته شدن جلوگیری کرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

پیشگیری و درمان

اگر شوره سر دارید، موهای خود را با شامپوی ضد شوره بشویید. و حتما در حمام تمام شامپو را از موهای خود آبکشی کنید. از استفاده از محصولات موی حاوی مواد شیمیایی سخت مثل؛ سفید کننده و الکل خودداری کنید. هر روز چند دقیقه را بیرون از فضای خانه و در آفتاب بگذرانید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند به کنترل شوره سر کمک کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *