دهانشویه طبیعی خانگی بسازید

دهانشویه طبیعی خانگی بسازید

دهانشویه ها جزء جدانشدنی از دندان ها بوده. که بسیار در سلامت دهان و دندان موثر میباشد. اما گاهی دهانشویه های خریداری شده از بیرون به علت تندی و سوزش شاید با میل شما سازگار نباشد. به همین علت در این مقاله یاد میگیریم که چگونه در خانه و با موارد طبیعی دهانشو بسازیم. با ونوس اسکین همراه باشید.

کارایی دهانشویه

دهانشو برای سلامت دهان و دندان بسیار موثر میباشد. چراکه؛ از کشیدن نخ دندان موثرتر است. حفره های دهانی را کمتر میکند. مواد زائد داخل دهان را از بین می برد. و به بهبود زخم های دهان کمک می کند. برای درست کردن این ماده شما به موادی احتیاج داید. که اغلب هم در دسترس بوده. و  در هر آشپزخانه ای یافت میشود.

میتوانید برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

  • جوش شیرین
  • روغن نارگیل
  • نمک
  • آب آلوئه ورا

جوش شیرین راهی برای رفع بوی بد دهان و باکتری های دهان است. یک ق.غ روغن نارگیل را در دهان خود بمالید. این روغن نارگیل برای سم زدایی بدن هم مفید می باشد. نصف ق.چ نمک را به نصف لیوان آب گرم اضافه کنید. نمک به کاهش پلاک دندان و میکروب دهان کمک میکند.
نصف فنجان آب آلوئه ورا را با نصف فنجان آب مقطر مخلوط کنید. این ترکیب به کاهش خونریزی لثه و پلاک کمک بسزایی کنند.

کارایی دهانشویه

دهانشویه طبیعی خانگی با استفاده از اسانس ها

  1. روغن نعناع ( 2 قطره روغن نعناع به یک فنجان آب مقطر اضافه کنید. برای بوی بد دهان خیلی مفید است.)
  2. روغن دارچین ( باکتری بوده. و در درمان پوسیدگی های دندان موثر است.)

آیا با سرکه میتوان دهانشویه درست کرد؟

خیر! از آنجایی که سرکه سفید و سیب بسیار اسیدی اند. باکتری های مفید در دهان را ازبین میبرند. و به مینای دندان آسیب میرساند. پس بهتر است. استفاده نکنید. و یا اینکه بسیار آن را رقیق کنید.

آیا جوش شیرین به دندان آسیب میرساند؟

درواقع؛ جوش شیرین ماهیت ساینده دارد. و اگر مکرر استفاده شود. ممکن است آسیب زا باشد.

دهانشویه دستساز خود را در جای خنک و یا در یخچال نگهداری کنید. تا 2هفته سعی کنید. مصرف آنرا تمام کنید. هربار قبل مصرف هم آن را خوب تکان دهید. تا مواد ته نشین شده مخلوط شوند.

آیا جوش شیرین به دندان آسیب میرساند؟

آیا میتوان بدون دهان شویه دهان را تمیز کرد؟

جویدن آدامس بدون قند تقریبا خوب است. اما نه برای همیشه! استفاده گاها آن مفید است. ولی فراموش نکنید، هیچ چیز جای مسواک و دهان شویه را نخواهند گرفت. پس اگر برای سلامت دهان و دندانتان ارزش قائلید، از مسواک و دهانشو غافل نشوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *