راهکارهای درمان پوست چرب و جوش دار

راهکارهای درمان پوست چرب و جوش دار

پوست چرب و جوش دار

وقتی که غدهای چربی در پوست خیلی زیاد سبوم تولید کنند. باعث می‌شود. که پوست چرب شود. سبوم ماده مومی و روغنی میباشد. که از پوست محافظت کرده. و باعث آبرسانی آن می‌شود. و برای حفظ سلامت پوست بسیار حیاتی بوده. اما؛ مقدار بیش از حد آن هم می‌تواند باعث؛ چربی زیاد پوست، مسدود شدن منافذ و بروز آکنه و جوش شود.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

راهکارهای درمان پوست چرب و جوش دار

با انجام اینکارها تا حد زیادی از چرب شدن و جوش زدن پوست خود پیشگیری کنید.

1.شستن صورت با شوینده

شستشوی منظم میزان چربی پوست را کاهش میدهد. حتما هم در انتخاب شوینده مناسب پوست خود دقت کنید. و مناسب پوست‌های چرب را خریداری کنید. همچنین؛ می‌توانید از محصولات درمانی پوست چرب و جوش دار استفاده کنید.

 • سالیسیلیک اسید
 • گلیکولیک اسید
 • بتا هیدروکسی اسید
 • بنزوئیل پراکسید

*البته؛ این نوع اسیدها می‌توانند روی برخی از پوست‌ها باعث ایجاد حساسیت و تحریک شوند. قبل از استفاده حتما؛ تست کنید.

2.استفاده از تونر

تونرها دارای الکل هستند. که باعث خشکی پوست می‌شوند. اما؛ مواد قوی طبیعی موجود در تونرها، مثل؛ فندق افسون‌گر، می‌توانند خاصیت تسکین دهنده برای پوست داشته باشند. فندق افسون‌گر دارای الکل بالایی بوده. که آن را به ماده قوی طبیعی و ضد التهاب تبدیل می‌کند. عده ای از افراد با پوست چرب از فندق افسون‌گر به تنهایی به عنوان تونر استفاده می‌کنند. همینطور؛ تونرهای طبیعی می‌توانند منافذ بزرگ شده را کوچکتر نشان دهند. و آلودگی موجود در منافذ را پاکسازی کنند.

3.صورت را به آرامی خشک کنید.

هنگام خشک کردن صورت بعداز شستشو و تونر، باید به آرامی پوست را با یک حوله نرم یا پد آرایشی خشک کنید. پایین کشیدن پوست با حوله یا استفاده از یک حوله خشن توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است. پوست سبوم بیشتری تولید کند.

4. ماسک صورت

بعضی از ماسک‌ها ممکن است. برای درمان پوست چرب مفید باشند. همانند این ماسک های زیر:

 • ماسک خاک رس
 • عسل
 • جو دوسر

5.استفاده از آبرسان و مرطوب کننده‌

استفاده از مرطوب‌کننده‌ مناسب پوست می‌تواند بسیار مفید باشد. گیاه آلوئه ورا می‌تواند مرطوب کننده خوبی برای درمان آکنه و پوست‌های چرب باشد. عده ای هم، از ژل آلوئه ورا خالص برای مرطوب کردن استفاده می‌کنند. که باید از مواد پنهان، بخصوص الکلی که می‌تواند پوست را خشک و تحریک کند، آگاه باشند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

راهکار جلوگیری از افزایش چربی پوست و جوش زدن

خب، پیشگیری از افزایش چربی پوست که با ژنتیک مرتبط باشد. بسیار دشوار است. حتی پوست چرب ناشی از تغییرات هورمونی هم به سختی قابل کنترل بوده. اما؛ بهترین پیشگیری برای پوست چرب این است. که روتین مراقبت از پوست را داشته باشید. رعایت رژیم غذایی هم بشدت اثر گذار است. سعی کنید. از، غذاهای پرچرب و چربی‌های ترانس دار دوری کنید. و یک رژیم غذایی کامل و مقوی جایگزین کنید. بسیار در کنترل چربی صورت موثر میباشد.

علائم چربی پوست

پوست چرب بیشتر روی صورت تاثیر می‌گذارد. و خیلی واضح هم خود را نشان می‌دهد. اما بطورکلی؛ علائم پوست چرب عبارت‌اند از:

 • ظاهر براق و چرب
 • منافذ بزرگ
 • پوست سفت یا زبر
 • بروز جوش‌
 • منافذ مسدود شده و جوش‌ های سر سیاه

درمان نهایی برای کنترل چربی پوست و جلوگیری از جوش، به تجربه افراد بستگی داشته. و جوابدهی روی هر پوستی هم متفاوت میباشد. درواقع؛ هرکسی باید روتینی را پیدا کند. که برای او مفید باشد. بهترین اقدام هم مشورت با متخصص پوست است. تمامی موارد گفته شده در راهکارهای درمان پوست چرب و جوش دار موثر میباشند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *