رفع بوی بد عرق بدن

رفع بوی بد عرق بدن

باتوجه به فرا رسیدن فصل تابستان و گرمای آن، اکثرا به دنبال راهی برای پیشگیری از تعریق بیش از حد و بوی بد عرق ناشی از آن هستیم. در این مطلب بطور خلاصه، راهکارهایی را به شما گزارش خواهیم داد. باید بدانید که، بوی بدن عمدتا و مستقیماً ناشی از عرق نیست! بلکه به دلیل فرآیندهای باکتریایی بوده. که در آن رخ می دهد. در واقع، عرق انسان معمولا بی بو میباشد. و علت این بو؛ باکتری های روی پوست بوده. که مولکول های پروتئینی را در عرق تجزیه میکنند. و بوی بد تولید می کنند.

بوی بدن از چیست؟

بدن انسان طیف گسترده ای از بو ها را تولید میکند. که این بوها، نشان از عملکرد منظم بدن میباشند.  بوی بدن اغلب در دوران بلوغ بیشتر است. چون هورمون ها و غدد عرق در این مدت فعال تر از همیشه هستند. افراد چاق و مبتلا به بیماری هایی مثل؛ دیابت هم بیشتر مستعد بوی بدن هستند. بوی عرق معمولا در پاها، کشاله ران، زیر بغل، اندام تناسلی، ناف، مقعد، پشت گوش ایجاد میشود.

میتوانید برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

رفع بوی بد عرق بدن

علت ایجاد بوی بد عرق

پوست فرد دارای غدد عرق اکرین و آپوکرین بوده. که این غدد آپوکرین در دوران بلوغ شروع به کار می کنند. و با فولیکول های مو در زیر بغل و کشاله ران ارتباط دارند. این غدد عرق چسبناک و غنی از پروتئین بوده. که در ابتدا بی بو هستند. و چون باکتری‌ها بسیاری پروتئین‌ ها را تجزیه می‌کنند. پس مولکول‌ هایی که بوی مطبوعی دارند. را در غلظت‌های بیشتری تولید می‌کنند. و باعث ایجاد بوی بد بدن می‌شوند! اما؛ غدد عرق اکرین اغلب دمای بدن را از طریق تعریق تنظیم می‌کنند. و خیلی با بوی بدن مرتبط نیستند.

جلوگیری از ایجاد بوی بد عرقرفع بوی بد عرق بدن

با انجام این راهکارها از ایجاد بوی بد تا حدود زیادی پیشگیری کنید.

 • شستشو
 • اصلاح
 • مصرف مواد خوراکی مثل: فلفل قرمز، پیاز، سیر و پروتئین بیش از حد
 • پوشیدن لباس های نخی و نخ پنبه
 • دئودورانت و اسپری و عطر
 • استفاده از صابون آنتی باکتریال

درمان بوی بد بدن

 1. از محلول پراکسید هیدروژن و آب استفاده کنید. و بر زیر بغل، پاها، کشاله ران بکشید. تا از بوی بد جلوگیری کند و آن را ازبین ببرد.
 2. لباس های تمرین و ورزش را هربار بعد استفاده بشویید.زیرا محل مناسب و مستعد رشد باکتری ها هستند.
 3. رژیم غذایی خود را تغییر دهید. از غذاهایی که باعث بوی بد بدن می شوند پرهیز کنید.
 4. قبل از خواب از ضد عرق استفاده کنید. تا در هنگام خواب عرق نکنید.
 5. زیر بغل خود را همیشه شیو شده. و خشک نگه دارید. چون باکتری ها در مناطق خشک به سختی رشد می کنند. و همینکار باعث تعریق کمتر و بوی بد کمتر خواهد شد.

امیدواریم که این مقاله برایتان مفید باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *