رفع تیرگی کشاله ران و بیکینی

رفع تیرگی کشاله ران و بیکینی

خیلی از خانوم ها و دختران نگران تیرگی های کشاله ران و بیکینی هستند. گرچه این تیرگی ها طبیعی بوده. و بسته به ژنتیک و یکسری عوامل محیطی دارد. اما این تیرگی که به مرور بر اثر سایش و بالا رفتن وزن ایجاد میشود. را تا حدودی میتوان رفع کرد. و باید گفت این پدیده راهکار کاملا قطعی مبنی بر سفید شدن حتمی ندارد. و فقط تا چند درجه میتوان آن را روشن تر کرد.

علت تیرگی کشاله ران و بیکینی در چیست؟

تیرگی پوست زمانی ایجاد میشود. که پوست قسمت داخلی؛ مقدار زیادی ملانین تولید کند. و رنگدانه ای جدید به پوست میدهد. به این حالت هایپرپیگمانتاسیون می گویند. و لکه های تیره پوست هم به علت تجمع ملانین در لایه های آن رخ میدهد. از دیگر دلایل عبارتنداز:

  1. ورزش و ساییدش در اثر برخورد با لباس و تعریق
  2. عدم تعادل هورمونی بخصوص در دوران شیردهی، بارداری و یا قاعدگی
  3. برخی از داروهای هورمونی و شیمیایی
  4. خشکی بیش از حد پوست
  5. دیابت قندی

علت تیرگی کشاله ران و بیکینی در چیست؟

درمان تیرگی بیکینی

برای سفید کردن راه های درمان مختلفی وجود دارد. مثل؛ کرم‌های سفیدکننده، لایه‌بردارها، میکرودرم ابریژن یا نور پالسی و حتی لیزر. در این روش ها، با کاهش ملانین اضافی تجمع یافته، تا حدودی رنگ طبیعی پوست شما را بازگردانی میکند.

آیا پس از لیزر پوست روشن تر میشود؟ یا خیر؟

1- کرم های سفید کننده بیکینی

  • Hydroquinone.
  • رتینوئیک اسید
  • اسید کوجیک
  • اسید آزلائیک

این کرم ها باید ۱ الی۲ بار در روز استفاده شوند. نتیجه دهی آن ها مشخص نیست. و به جنس پوست شما بستگی دارد. اما نهایت بعد از دو دوره مصرف اثردهی مطلوبی به همراه دارند.

برای خریدن دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره تماس بگیرید.

2- لایه برداری

لایه برداری شیمیایی نوعی درمان بوده. که با استفاده از لوسیون ها یا ژل های اسیدی در غلظت های بالا میباشند. هدف آن هم، حذف سطحی ترین لایه پوست میباشد. لایه برداری عموما جلساتی انجام می شود. و نتایج آن هم بعداز دو جلسه مشهود است.

در طول این درمان، حفظ بهداشت بسیار مهم است. از پوشیدن لباس های تنگ کاملا پرهیز کنید. زیرا باعث اصطکاک پوست و لباس میشود. در نتیجه تیرگی پابرجا میماند! کرم ترمیم کننده فراموش نشود.

درمان خانگی برای رفع تیرگی بیکینی و کشاله ران

درمان های خانگی نسبت به روش های تهاجمی، روند کند تر اما بدون ضرر دارد!
میتوانید قهوه و روغن نارگیل را ترکیب کرده و بصورت دورانی در ناحیه موردنظر ماساژ دهید. و پس از 10 الی 15 دقیقه با آب ولرم شست شو هید.
یک پد پارایش پاک کن و یا مقداری پنبه برداشته، آن را به سرکه سیب آغشته کنید. و روی پوست تیره ماساژ دهید. سپس با آب خنک بشوید.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین خرید نمایید.

از ژل های شست شو واژن استفاده کنید. کمی ماست و سدر را با چند قطره لیمو تازه ترکیب کرده. مخلوط را به نواحی تیره زده . بعداز 20 دقیقه با آب ولرم رو به خنک شست شو دهید. این موارد گفته شده را نیز، میتوانید برای زیربغل هم بکار ببرید.

درمان خانگی برای رفع تیرگی بیکینی و کشاله ران

توجه:
*افراد چاق و دارای اضافه وزن تیرگی های بیشتری نسبت به بقیه افراد دارد. و روند درمان طولانی تری هم دارند.*

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *