سرم پوست چیست؟

سرم پوست چیست؟

درباره سرم پوست بدانید

از تفاوت‌ های سرم پوست با مرطوب‌کننده میتوان، به این اشاره کرد. که در فرمول سرم از نرم‌کننده‌ ها که بافت کِرِم‌مانند دارند. خبری نیست. بیشتر این مواد موجود در سرم‌ها، ترکیباتی محلول در آب میباشند. و باعث شده. تا بهتر و سریع‌ تر توسط پوست جذب شوند. همچنین؛ سرم ها، بر خلاف مرطوب‌کننده‌ خاصیت ضد آفتاب ندارند. ولی در عوض میزان آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر ترکیبات مفید آن‌ها بیشتر است. و بهتر است. بدانید که سرم برای افرادی که پوست خشکی دارند. نمی‌تواند جایگزین مناسب مرطوب‌ کننده باشد.

مواد تشکیل دهنده سرم

سرم پوست معمولا؛ حاوی آنتی‌اکسیدان‌های پایدار از قبیل ویتامین C، رسوراتول (Resveratrol)، رتینول و نیاسین‌آمید می‌باشند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

کاربرد سرم پوست

برای درمان آسیب‌های وارد شده به لایه‌های بالایی پوست از قبیل لکه‌های قهوه‌ای، خطوط و چروک ناشی از تابش طولانی مدت آفتاب، نیاز به ترکیباتی است. که بتوانند پوست را بازسازی کنند. سرم‌ها در این موارد می‌توانند نقش کلیدی ایفا نمایند؛ به این ترتیب که به پوست کمک می‌کنند. تا خود را با سرعت بیشتری بازسازی کند. اگر مثلا؛ روزی دو بار از سرم استفاده کنید. بعد شش تا دوازده هفته اثرات مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

چگونه از سرم استفاده کنیم؟

1- دو بار در روز از سرم استفاده کنید. باید به اندازه کافی آنتی‌اکسیدان به پوست برسد. و مقدار زیاد یا کم آن توصیه نمی‌شود.
2- استفاده از سرم در اطراف چشم ایرادی ندارد.
3- سرم را بعد از لایه بردار AHA یا BHA و قبل از مرطوب‌کننده شبانه به‌کار ببرید. می‌توانید سرم را با مرطوب‌کننده شبانه مخلوط کنید. این کار را با مرطوب‌کننده روزانه خود انجام ندهید. چونکه؛ باعث رقیق شدن و کاهش SPF آن می‌شود.
4- هنگام انتخاب سرم، به نوع پوست خود و مشکلات خاص آن توجه داشته باشید. صرف نظر از این‌که یک سرم چه فرمولی دارد. اگر با پوست شما سازگار نباشد. برای شما مناسب نخواهد بود. برخی افراد سرم‌های بر پایه آب را ترجیح می‌دهند. و بعضی اشخاص دیگر سرم‌های بر مبنای روغن‌های گیاهی را استفاده می‌کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *