علت جوش زدن بعد از لیزر

علت جوش زدن بعد از لیزر

گاهی وقت ها مراجعین، به دلیل جوش زدن بعد از لیزر مو، از این روش کاربردی صرف نظر میکنند! و نگرانی هایی در این باره مطرح می کنند.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

دلایل جوش زدن بعد از لیزر موها

جوش زدن بعد از لیزر یکی از رایج ترین عوارض بوده. دلایل زیادی برای بروز عوارض بعد از لیزر موهای صورت و بدن وجود دارند. استفاده از دستگاه های غیر استاندارد، عدم تجربه و دانش کافی اپراتور و تکنسین های اجرا کننده تکنیک، وراثت، نوع پوست و مو، رنگ پوست و مو مهم ترین دلایل واکنش پوستی و ایجاد عوارضی از جمله جوش زدن بعد از لیزر مو می باشند.

مهم ترین عوامل جوش زدن بعد از لیزر مو

مثلا؛ بطور کلی حساس بودن پوست. حساس بودن پوست صورت و بدن یکی از مهم ترین دلایل بروز و ایجاد جوش بر روی پوست است. برخی از انسان ها دارای پوستی بسیار حساس می باشند. که با کوچک ترین تحریکی شروع به جوش زدن می نمایند. بیشتر مراجعینی که پوست روشن دارند. ممکن است. بعد از لیزر کردن موها چنین واکنشی را مشاهده نمایند.

استفاده بیش از اندازه از کرم مرطوب کننده و ضد حساسیت مانند؛ زینک اکساید، همیشه بعد از لیزر کردن موها و پایان این پروسه پزشک و تکنسین های اجرا کننده لیزر به مراجعین خود توصیه می کنند. که تا چند روز از آب رسان، ویتامین E، آلوورا و یا زینک اکساید استفاده کنید. تا عوارض احتمالی را کاهش دهد.

حتی ممکن است. مبتلایان به بیماری های خاص مثل؛ دیابت و یا تیروئید و اختلالات هورمونی، عفونت های پوستی و بسیاری بیماری های دیگر، جوش زدن بعد از لیزر مو را تجربه نمایند.

داشتن پوست چرب

داشتن پوست چرب یکی از علل مهم و اساسی جوش زدن بعد از لیزر مو می باشد. پوست چری دارای منافذی بسته بوده. و زمانی که در معرض اشعه ی لیزر قرار بگیرد. غدد چربی درون آن فعال تر شده. و چربی بیشتری ترشح خواهند کرد. از این رو جوش های بیشتری بر روی پوست ظاهر خواهند شد.

آلودگی های محیطی

عدم رعایت دستورات بهداشتی در کلنیک ها و سالن های آرایشی که به انجام لیزر موها میکنند، باعث شده. تا این آلودگی ها به پوست سرایت کند. و به صورت جوش نمایان شوند.

عدم مراقبت های بعد از لیزر

بیشتر تکنسین ها و پزشکانی که عمل لیزر مو را برای افراد انجام می دهند. بعد از پایان کار توصیه های مراقبتی را به آنان گوشزد خواهند کرد. دوش نگرفتن با آب داغ، قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، استفاده از کرم های ضد آفتاب و بسیاری موارد دیگر از جمله این توصیه ها می باشند.

راهکار برای جلوگیری از جوش زدن

مهم ترین راهکار این است. که اگر پوست شما در شرایط مطلوبی نمی باشد. و احتمال بروز این عارضه در آن بالا است. حتما از قرار گیری در معرض اشعه لیزر خودداری کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

راهکاردرمان جوش بعد از لیزر

جوش زدن بعد از لیزر مو برای بسیاری از افراد نگران کننده خواهد بود. به همین دلیل برخی افراد دوری میکنند. معمولا جوش ها بعد از گذشت یک هفته تا ده روز به کلی از بین خواهند رفت. در صورتی که جوش ها و جای آن ها دچار سوزش و یا خارش شد. می توان با به کارگیری یک سری اقدامات آن ها را التیام بخشید.

۱- استفاده از کرم های ضد جوش

۲- استفاده از بخور و به کار گیری محلول های ضد جوش

۳- کیسه یخ

4- ژل آلوورا، اگر بعد از لیزر پوست دچار جوش شد بهترین و موثر ترین درمان برای رفع آن استفاده از ژل طبیعی گیاه آلوورا می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *