علت دیابت و انواع آن

علت دیابت و انواع آن

در این مقاله میخواهیم درباره بیماری دیابت و انواع این بیماری بپردازیم. و خواهیم خواهند، که این مشکل به چه علتی پدیدار خواهد شد. با ونوس اسکین همراه باشید.

ديابت چيست؟علت دیابت و انواع آن

بیماری ديابت به دلیل بالا بودن همیشگی قند خون ايجاد میشود. حال این افزايش قند خون ممکن است. به علت قادر نبودن پانکرانس در ترشح مقدار کافی انسولين باشد. و يا سلول هاي بدن نميتوانند به انسولين ترشح شده، پاسخ دهند. وقند خون را مصرف کنند.

برای خریدن دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره تماس بگیرید.

انسولین چیست؟

انسولين نوعی هورمون است. كه در بدن توليد شده. و باعث ميشود. قند و انرژی حاصل از مواد مصرفی در خوارکی ها در بدن مورد استفاده قرار گيرد. در بدن شخص سالم، كربوهيدراتها و یا همان قند در روده كوچک به گلوكز و قندهای دیگری تجزیه ميشوند. و بعد، گلوكز از روده كوچک به جريان خون هدايت ميشود. و همراه آن به سراسر بدن، مثل؛ كبد و عضلات میرود. مقداری از آن هم صرف توليد انرژی مي‌شود. و مقدار دیگر نیز ذخيره. اما در بدن فرد مبتلا به ديابت، گلوكز نمی تواند از خون وارد سلول ها شود.

محل توليد انسولين در بدن

انسولين در پانكراس توليد مي‌شود. در افراد مبتلا به دیابت، يا انسولين توليد نمي‌شود. و يا مقدارش بسیار کم است. که کفاف نمیدهد.

همه افراد مقداری گلوكز در خون دارند. که بطور طبيعی در حالت ناشتا بين ۷۰ تا ۱۱۰ ميلي گرم  در هر ۱۰۰ سی سی خون مي باشد. اگر ميزان قند خون ناشتا در دو آزمايش بيشتر از ۱۲۶ ميلي گرم در هر ۱۰۰ سی سی خون باشد. فرد به دیابت مبتلا است.

علت دیابت و انواع آن

علائم و نشانه های دیابت

 • ادرار مکرر
 • كاهش وزن
 • عطش فراوان
 • ضعف نيروی جسمانی
 • پدیدار شدن زخم های دردناک چرکی و عفونی

انواع دیابت کدام است؟

 1. دیابت نوع ۱: اکثرا لاغر هستند. و برای ادامه زندگی باید انسولين تزریق کنند. و رژيم غذايي سالمی داشته باشند.
 2. دیابت نوع ۲:  اغلب چاق و سن بالا هستند. با رژیم غذایی سالم و كاهش وزن میتوان آنرا کنترل کرد.

علت دیابت و انواع آن

آیا ديابت نوع ۲ درمان دارد؟

درحال حاضر ديابت درمان قطعي ندارد. اما ميتوان آن را كنترل کرد. كنترل ديابت نوع۲ بسته به عواملی مانند موارد زیر است.

 1. رژیم غذایی سالم
 2. ورزش منظم
 3. كاهش وزن

رژیم غذایی بیماران دیابتی

 • مصرف روغن های گیاهی
 • مصرف پروتئين کافی
 • کمتر مصرف کردن قندهای مصنوعی
 • استفاده از مقادير زيادی فيبر

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید.

داشتن رژیم غذایی سالم و منظم و کمتر استفاده کردن از قندهای مصنوعی بسیار در پیشگیری به ابتلاء دیایت مؤثر میباشد. در رژیم غذایی حتما از روغن گیاهی مانند زیتون و کنجد استفاده کنید. روغن بدون پالم مصرف کنید. زیرا کلسترول ناشی از روغن، بشدت درصد ابتلاء به دیابت را بالا میبرد. ورزش راهم اصلا فراموش نکنید. و سعی کنید روزانه 30 دقیقه الی یک ساعت ورزش و یا پیاده روی داشته باشید. و اگر حوصله پیاده روی ندارید. میتوانید چند دقیقه از وقت خود را روزانه به رقصیدن اختصاص دهید. مقاله برقصید و لاغر شوید را از دست ندهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *