علت کوتاه نکردن ناخن ها در شب چیست؟

علت کوتاه نکردن ناخن ها در شب چیست؟

حتما از قدیمی ها و بزرگترها بخصوص مادربزرگ ها شنیده اید؛ که هرگز شب ها ناخن هایتان را کوتاه نکنید! اما به چه دلیل این حرف را گفتند؟ با ما همراه بشوید. تا علت آن را متوجه شوید.

علت کوتاه نکردن ناخن ها در شب چیست؟

در قدیم که تکنولوژی پیشترفتی نداشت. برق درکار نبود. پس، شب های آن زمان بسیار تاریک بود. و کوتاه کردن ناخن ها در شب باعث می شد. هم ناخن ها آسیب ببینند. و هم تکه های اضافه آن به این طرف و آنطرف بیفتند. و باعث ایجاد آلودگی شود. در زمان های قدیم چیزی به عنوان ناخنگیر وجود نداشت. و مردم از چاقو برای کوتاه کردنشان استفاده می کردند. که در شب باعث خطر آسیب دیدگی و خونریزی میشد.

در ان زمانه که تب جادوگری و دعا نویسی بالاتر بود. و از ناخن برای جادوی سیاه استفاده میکردند. و اعتقاد داشتند. که تکه های ناخن در شب روی زمین می‌افتند. و ارواح شیطانی آن را جمع میکنند و به ما آسیب میرسانند.

برای خریدن دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره تماس بگیرید.

علت اصلی کوتاه نکردن ناخن در شب

اما امروزه با پیشترفت علم و پزشکی، طبق تحقیقات دانشمندان مشخص شده. که کلسیم اضافه بدن در ساعات پایانی روز در ناخن ها جمع میشوند. و به نوعی از ناخنها برای انبار موقت کلسیم در بدن استفاده میشود. که این کلسیم اضافی در شروع روز، مجددا به گردش خون باز میگردد. و مورد مصرف قرار می گیرد. و گرفتن آن در شب باعث از بین رفتن این کلسیم ذخیره شده میشود. همچنین کمبود کلسیم اولین آثارش در بینایی مشاهده می شود.

پس هیچوقت به خرافات تکیه نکنید. و به دنبال علت اصلی موضوع باشید. چون زمان قدیم و عصر جدید بسیار از هم متفاوت هستند.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید.

امیدواریم که با این مقاله خلاصه و کوتاه متوجه اصل قضیه شده باشید.
‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *