عوارض کمبود ویتامین دی

عوارض کمبود ویتامین دی

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌ های بدن، ویتامین دی است. که عوارض کمبود آن بسیار زیاد میباشد. چون بر روی ماهیچه‌ها، دندان‌ها و حتی سیستم ایمنی بدن تاثیر میگذارد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

ویتامینD چیست؟

ویتامینD در بافت‌های چربی بدن ذخیره می‌شود. و ویتامین محلول در چربی میباشد. در برخی از غذاهایی که مصرفی وجود دارد. و به صورت مکمل هم می‌توان آن را استفاده کرد. مثلا؛ بعداز لیزر مو، میتوان از این مکمل استفاده کرد. تا به روند کاهش التهابات پوستی کمک کند. عده ای برای تامین ویتامین دی بدن، زیر نور خورشید قرار می‌گیرند. چون تابیدن اشعه فرابنفش باعث ساختن آن در بدن می‌شود.

عوارض کمبود ویتامین D

باعث می‌شود. سلامتی بدن بیشتر باشد. ماهیچه‌ ها و استخوان‌ ها عملکرد بهتری داشته باشند. از بیماری‌هایی مانند؛ سرطان دیابت وام اس درامان بمانند. همچنین در ریزش مو و بروز آکنه، جوش و خشکی پوست تاثیر زیادی دارد.

مشکلات گوارشی و کمبود ویتامین D

کمبود ویتامین دی رابطه مستقیمی با گوارش دارد. اگرکه ویتامین د در بدن به مقدار کافی تولید نشود. بیماری‌ هایی مانند؛ سلیاک یا بیماری التهاب روده بوجود می اید. چرا که کمبود ویتامینD باعث سرعت عبور مواد غذایی در بدن می‌شود. که این مورد باعث بروز مشکلاتی در گوارش خواهد شد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ تماس بگیرید.🔰

فشار خون بالا در اثر کمبود ویتامین د میباشد!

اکثر کسانی که دچار کمبود ویتامینD هستند. به فشار خون بالا مبتلا می‌شوند. که باعث بروز مشکلات سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود. به همین علت فشار خون بالا را قاتل خاموش جان انسان نامیدند. پس به این مورد بسیار دقت کنید.

عوامل موثر بر بروز کمبود ویتامین D

  • دسترسی کم به اشعه ماورابنفش خورشید
  • مناطق آلوده که پرتو خورشید به میزان کافی به بدن نرسد.
  • پوست‌ های سرد، جذب ویتامین دی کمتری دارند.
  • با افزایش سن جذب ویتامینD بشدت کاهش پیدا می‌کند.
  • مادران شیرده و باردار
  • چربی زیاد باعث کمتر شدن احتمال جذب ویتامینD در بدن می‌شود.
  • مشکلات مربوط به کلیه و کبد
  • استفاده زیاد کرم ضد آفتاب

خارش سر کمبود چه ویتامینی میباشد؟

خارش پوست سر می‌تواند در اثر کمبود ویتامین‌ های مختلفی مثل؛ A، B، C، D و E باشد. پس کسانی که دچار مشکل خارش‌سر هستند. باید از این ویتامین‌ها به اندازه کافی استفاده کنند. اگرهم به هر دلیلی دچار کمبود ویتامینD هستید. باید فوراً مشکل کمبود خود را برطرف کنید. زیرا کمبودش عوارض بسیار زیادی به همراه دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *