فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

از موضوعات مهم در انجام لیزر، همین فاصله مناسب جلسات لیزر میباشد. که پس از پایان هر جلسه، باید آن را تمدید کنید. تا موهای زائد بطور کامل از بین بروند. و باید بدانید که، حذف موهای زائد بوسیله لیزر، نمیتواند، تمامی موهای زائد  را تنها با چند جلسه از بین ببرد.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

چرا باید بین جلسات انجام لیزر، فاصله باشد؟

خب بطور کلی؛ رشد مو دارای سه مرحله طبیعی است.

  1. آناژن
  2. کاتاژن
  3. تلوژن

درباره مرحله آناژن

مرحله رشد مو میباشد. که در آن موهای بدن رشد کرده. و زیاد میشوند. و سرعت رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن متفاوت است. رشد مو تنها در این مرحله انجام شده. و هر چقدر موهای بدن در این مرحله باقی بمانند، رشد بلندتری را خواهند داشت.

مرحله کاتاژن

مرحله آناژن یا توقف رشد مو است که دیگر موها رشد نخواهند کرد. پس از توقف رشد مو، غلاف خارجی ریشه‌های مو دچار چروکیدگی می‌شوند. این امر نیز برای جایگزینی مو با موهای جدید اتفاق می‌افتد.

مرحله آخر تلوژن

مرحله استراحت نامیده شده، که مرحله نهایی هم میباشد. و تمامی فعالیت‌هایی که مربوط به رشد و جایگزینی مو است، تمام می‌شوند. و مو روی پوست باقی می‌ماند. تا جای خود را محکم‌تر کند. و این امر به واسطه رشد سلول‌های مو و به دنبال آن، محکم شدن ریشه مو انجام می‌شود.

فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

لیزر کردن مو در کدام مرحله انجام می‌شود؟

تنها موهای زائدی که با روش لیزر از بین می‌روند. موهایی هستند. که در مرحله رشد قرار دارند. فاصله بین جلسات لیزر باید طوری تنظیم شوند. که زمانی برای رشد موهای بعدی وجود داشته باشد. پس لیزر موهایی که فعال و در حال رشد هستند، باید منتظر ماند. تا موهای جدید در این مرحله قرار بگیرد.

با لیزر تمامی موهای زائد یکباره نابود نمی‌شوند. و زمانبر است. و اینکه؛ موهای بدن در هر لحظه در مراحل مختلفی قرار می‌گیرند. لیزر تنها موهایی که در حال رشد و در مرحله آناژن هستند. را از بین میبرد. و تعداد آن‌ها را کاهش می‌دهد.

این عقیده که اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، موهای زائد بهتر و سریع‌تر از بین می‌روند. یک تصور کاملا غلط و مخرب میباشد! فاصله بین جلسات لیزر باید استاندارد باشد. و کوتاه‌تر بودن این فاصله زمانی ممکن است. پوست را دچار عوارض لیزر کند.

فاصله مناسب و استاندارد بین جلسات لیزر چه قدر است؟

فاصله استاندارد جلسات بین لیزر را نمیتوان بطور دقیق مشخص کرد! چون به نوع پوست، ضخامت و رنگ موی زائد و حتی نوع دستگاه لیزر بستگی دارد. همچنین ناحیه‌ای موردنظر هم در تعیین فاصله بین جلسات لیزر اهمیت بالایی دارد. پزشک با بررسی موارد، فاصله مناسب را برای جلسات لیزر به شما پیشنهاد خواهد کرد. اما؛ در حالت کلی، مدت زمان بین جلسات لیزر حدود 4 تا 6 هفته است. ولی بازهم بسته به شرایط، ممکن است. پزشک فاصله زمانی 6 تا 8 هفته را برای شما پیشنهاد دهد.

فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

فاصله مناسب جلسات لیزر صورت

چونکه؛ سرعت رشد موهای صورت در مقایسه با سرعت رشد نواحی دیگر بدن، بالا بوده. معمولا فاصله بین جلسات لیزر برای صورت در حدود 4 تا 6 هفته توصیه می‌شود.

فاصله مناسب جلسات لیزر کمر چقدر است؟

مدت زمانی که معمولا برای فاصله جلسات لیزر کمر توصیه می‌شود، معمولا بین 8 تا 12 هفته میباشد.

بیکینی و زیربغل

بیکینی و زیربغل از جمله بخش‌های حساس بدن هستند. که معمولا 5 تا 6 هفته به عنوان فاصله بین جلسات لیزر آن مناسب بوده.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *