فواید و عوارض اپیلاسیون

فواید و عوارض اپیلاسیون

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون روشی موقتی و ارزان برای حذف موهای زائد بوده. که در آن سلول‌ های فعال ریشه مو، از پوست خارج شده. و حدودا تا 3-4 هفته از وجود موهای زائد راحت هستید! موم‌های مخصوص اپیلاسیون به دو دسته موقت و دائم تقسیم می‌شوند. که روش استفاده در هردو یکی بوده. اما تاثیر موقت حدود ۳-۴ هفته. و دائمی حدود ۴-۶ هفته بوده. قوی تر بودن موم‌های دائمی باعث شده. تا فولیکول‌های مو را از عمق بیشتری جدا شوند.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره تماس بگیرید.🔰

مزایای اپیلاسیون با موم

بهترین مزیت اپیلاسیون با موم این است. که سرعت رشد موهای زائد بسیار کاهش یافته. و موهایی که مجدداً رشد می‌کنند. نرم و نازک میباشند. در اپیلاسیون هیچ ماده شیمیایی مضری وجود ندارد. نسبت به شیو کردن با ژیلت و کرم موبر رشد مجدد مو طولانی تر بوده. باعث بریدگی یا زخم شدن پوست نمی‌شود.

فواید و عوارض اپیلاسیون

عوارض موم انداختن

امکان قرمزی و حساسیت بعد از ازبین بردن موها زیاد است. درد شدیدی دارد. و بدتر از همه، احتمال رشد موهای زیرپوستی را افزایش می‌دهد!همچنین در اپیلاسیون ناحیه بیکینی احتمال ابتلا به عفونت‌های باکتریایی بسیار وجود دارد. گاهی در اثر تماس با موم داغ، پوست دچار سوختگی میشود. و به علت کشیدگی پوست، خصوصا کشاله ران، امکان تیرگی وجود داشته.

آیا موم انداختن باعث شل شدن پوست میشود؟

اصولا؛ مومی که برای این کار استفاده میشود. فقط سطح پوست را در بر میگیرد. پس؛ بعید بوده. که اپیلاسیون باعث افتادگی و شل شدن پوست شود! اصلاح موهای زائد صورت با موم استاندارد مسبب شل شدن پوست نمی‌شود. ولی ناگفته نماند. که منافذ پوست را باز می‌کند. که این بازتر شدن منافذ، جذب آلودگی و ایجاد جوش و آکنه را چندین برابر میکند.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *