لیزر موهای زائد در زمان بارداری

لیزر موهای زائد در زمان بارداری

معمولا اکثر خانم ها در دوران بارداری، این سوال را می پرسند. که آیا لیزر موهای زائد در زمان بارداری مجاز است یا خیر؟ همانطور که شکم بزرگتر میشود، اقدام به رفع موهای زائد هم سختتر میشود. به این دلیل اکثریت به فکر انجام لیزر می افتند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

آیا اشعه لیزر برای جنین مضر بوده؟

هر اشعه ای دارای طول موج مخصوص است. طول موج لیزر موهای زائد قدرت نفوذ به فولیکول مو را دارد. تاکنون هیچ مدرک دقیقی از ضرر احتمالی لیزر به جنین به دست نیامده. اما طبق توصیه پزشکان دوران بارداری زمان مناسبی برای انجام لیزر نیست! و تحقیقاتی در رابطه با بی ضرر بودن لیزر برای مادر و جنین هنوز ثابت نشده. درنتیجه؛ هرگونه خطر احتمالی درباره  آسیب لیزر به جنین وجود دارد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

نفوذ چند سانتی لیزر به داخل بافت بدن ممکن است. برای جنین خطراتی داشته باشد. متاسفانه برخی بدون آگاهی کافی اقدام به انجام لیزر مو های زائد در دوران بارداری میکنند. که این کار ممکن است. عواقب بسیار خطرناکی را در پی داشته باشد. حتما؛ قبل از حاملگی لیزر مو های زائد را انجام دهید.

لیزر موهای زائد در زمان بارداری

دلایل مضر بودن لیزر در بارداری

1. احساس درد در حین انجام لیزر وجود دارد. در نواحی بیکینی و زیر بغل معمولا؛ درد زیادی احساس می شود. جنین بعد از پنج ماهگی درک زیادی از احساسات مادر دارد. و اگر مادر درد شدیدی را حس کند. این درد به جنین هم انتقال می یابد.

2. حساسیت پوست در دوران بارداری خیلی بیشتر از قبل است. در این دوران تغییر و تحولات بزرگی در بدن رخ داده. که این تغییرات باعث حساس تر شدن پوست بدن میشود.

3. در دوران بارداری تغییرات هورمونی زیادی در بدن مادر رخ داده. که این تغییرات می تواند باعث افزایش موهای زائد در بدن میشود. همچنین باعث شده. تا لیزر اثربخشی خوبی را در بدن نداشته باشد.

رفع موهای زائد در بارداری

بهتر است. قبل از باردار شدن اقدام به لیزر مو های زائد و از بین بردن مو های زائد بدن کنید. متاسفانه برخی بعد از بارداری به فکر لیزر مو های زائد و از بین بردن مو های زائد خود می افتند. قطعا از بین بردن موهای زائد با وجود شکم بزرگ کار راحتی نیست. اگر اپیلاسیون انجام میدادید، از انجام آن دست نگه دارید. زیرا، درد زیادی را برای مادر به وجود می آورد. همچنین این کار از نظر بهداشتی نیز صحیح نمی باشد.

لیزر موهای زائد در زمان بارداری

استفاده از اپی لیدی هم در این دوران راهکار خوبی است. اما اگر درد زیادی داشت. بهتر است. استفاده نکنید. اگر در ناحیه بیکینی و زیر بغل که مو های ضخیم تری دارد. اگر استفاده شود. ممکن است. درد زیادی را به همراه داشته باشد.

با توجه به نوع پوست خود می توانید تصمیم به استفاده کردن و یا نکردن اپی لیدی بگیرید. مانعی برای استفاده از این دستگاه وجود ندارد. و در دوران بارداری می توان از آن ها استفاده کرد.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *