مراقبت از پوست بعد از لیزر

مراقبت از پوست بعد از لیزر

مراقبت از پوست بعد از لیزر

ترمیم پوست با لیزر یکی از بهترین روش ها برای بازگرداندن شادابی و تازگی به پوست است. در این روش فرآیند تولید کلاژن برای داشتن پوستی سفت و باقوام تقویت می‌شود. و هم ترمیم ناصافی پوست با لیزر باعث پوشش آثار ناشی از جوش و سایر عارضه‌های پوستی نیز خواهد شد.
حالا به نکاتی در این باره میپردازیم.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

+مرطوب نگه‌داشتن پوست

در ترمیم ناصافی پوست با لیزر، که سلول‌ های بافت پوست را تازه‌ می‌کند. باید حتما پوستی که تحت درمان قرار گرفته. را مرطوب نگه‌ دارید. تا سریع‌تر بازسازی شود. مرطوب نگه‌داشتن پوست از ایجاد زخم‌های پوستی جلوگیری میکند. و نباید از کرم‌های غیر گیاهی آبرسان استفاده کنید. و در خصوص زمان استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده حاوی رتینول یا اسید گلیکولیک حتماً با پزشک مشورت نمایید. بهترین درمان پس از لیزر استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده و سرم‌های ویتامین C است.

+کاهش تورم پوست

می‌توانید با گذاشتن چند قطعه یخ روی پوست، از تورم آن کم کنید. که موردی برای مراقبت از پوست بعد از لیزر محسوب میشود.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

+ کاهش قرمزی و سیاهی

چون در این روش با لیزر، لایه‌ای از پوست برداشته می‌شود. احتمال مشاهده قرمزی بسیار است. از مواد آرایشی بدون روغن برای کاهش قرمزی یا سیاهی پوست صورت کمک بگیرید. قرمزی پوست پس از لیزر ممکن؛ حدود ۲ تا نهایتاً ۳ ماه به طول بکشد. افرادی که پوستی تیره‌ دارند. ممکن است. با عارضه هایپرپیگمنتاسیون پس از لیزر روبه‌رو شوند، این عارضه خطری ندارد. و تنها بخش‌هایی از پوست، تیره‌تر از قسمت‌های دیگر می‌شود. در این شرایط نیز میتوانید از کرم‌های سفید‌کننده پوست استفاده کنید.

مراقبت از پوست بعد از لیزر

+دوری از نورخورشید

اگر سطح پوست را با ضدآفتاب پوشش ندهید. پوست به راحتی در معرض نور آفتاب صدمه می‌بیند. احتمال ایجاد لکه‌های سیاه روی پوست نیز در این شرایط وجود دارد. بنابراین؛ حتماً باید از کرم‌های ضدآفتابی که پوست را در برابر پرتوهای UVA و UVB محافظت می‌کنند استفاده نمایید. میزان SPF این کرم‌ها باید بالاتر از ۳۰ باشد. بهتر است در صورت امکان دو تا سه ماه پس از ترمیم ناصافی پوست با لیزر در ساعت‌های ۱۱ تا ۴ بعد از ظهر که زمین بیشترین تابش را از خورشید دریافت می‌کند. از حضور در زیر نور خورشید پرهیز کنید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *