مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو از شروط لازم برای حفظ صافی موها و داشتن کراتینه باکیفیت میباشد. که در این مقاله بطور کلی درباره این مراقبت ها خواهیم گفت.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

کراتین کردن مناسب چه نوع مویی است؟

کراتین یک پروتئین ساختاری میباشد. که در مو، پوست و ناخن ما پیدا می‌شود. این پروتئین در محصولات آرایشی و بهداشتی هم وجود دارد. اما نام کراتینه کردن صرفا به این خاطر نیست. چون؛ یک روش برای صاف و درخشان کردن موها بوده. که در آن از کراتین استفاده نمی‌شود. بلکه از گلیوکسیلیک اسید و یا مشتقات فرمالدئید استفاده می‌شود. کراتینه برای بیشتر انواع موها مناسب است. مخصوصا اگر موهای پرپشت و مجعدی دارید. یا به موهای لخت و براق علاقه دارید. کراتینه معمولا تا شش ماه ماندگاری دارد.

آیا کراتینه کردن مو مضر میباشد؟

کراتینه موها را مقاوم‌ تر می‌کند. و از شکنندگی تا حدودی هم جلوگیری می‌کند. اما خب؛ این روش هم معایبی دارد! مثلا؛ در بعضی از مواد کراتینه از فرمالدئید استفاده می‌شود. که یک ماده شیمیایی بوده. و در صورت استنشاق می‌تواند بسیار مضر باشد. همچنین؛ این روش نسبتا پرهزینه میباشد. نحوه مراقبت بعد از کراتینه کردن مو کمی دشوار است. و ممکن بوده. برای همه مناسب نباشد.

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

بعد از کراتین کردن تا سه روز حمام نروید. بهتر است. موها را باز نگه دارید. تا هوا بخورند. کراتینه کردن مو باعث از بین رفتن چربی طبیعی و خشک شدن موها می‌شود. پس استفاده از ماسک‌های موی آبرسان و نرم‌کننده به برطرف کردن خشکی موها کمک می‌کند. شامپوی مناسب هم از واجبات پس از کراتینه کردن موها میباشد. البته؛ سولفات سدیم موجود در شامپو تنها چیزی نیست. که به موهای کراتینه صدمه بزند. بلکه آب کلردار و آب شور هم باعث آسیب جدی میشود. یعنی مو نباید به آب دریا یا استخر بخورد.

حداقل تا پانزده روز بعد از کراتینه کردن موها نباید آنها را رنگ کنید. بعد از آن هم بهتر است. تا چند ماه موها را رنگ نکنید. بعد آن هم فقط  باید، از رنگ‌های بدون آمونیاک استفاده کنید. و از دکلره کردن موهایتان پرهیز کنید. قبل از کراتینه کردن موها حتما تست حساسیت انجام دهید. تا سه روز موها را خیس نکنید. در سه روز اول موها اصلا را نبندید. یا پشت گوش نیندازید. از باد سرد سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. از حرارت مستقیم اتو مو دوری کنید. استفاده از شامپو بدون سولفات ضروری است. مو را زود به زود کوتاه کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *