مشکلات پوستی ناشی از استخر رفتن

مشکلات پوستی ناشی از استخر رفتن

وقتی مبتلا به بیماری و مشکلات پوستی هستید. دانستن اینکه شنا کردن برای پوست شما بی‌خطر است. یا مشکلی ایجاد می‌کند، می‌تواند گیج‌کننده باشد. اما؛ در بیشتر بیماری‌ های پوستی، شنا کردن مشکلی ندارد. و بی‌خطر میباشد.

دانستنی های پوست

پوست همانند یک سد محافظ بوده. و رسیدگی به آن،  اهمیت بالایی دارد. شنا در استخرها می‌تواند موجب خشکی پوست شود. چون از کلر برای ضدعفونی کردن آب استخر استفاده میشود. و این ماده پوست را خشک می کند. ولی اگر بعداز شنا،حمام کنید. تا حدود زیادی، از این مشکل جلوگیری خواهید کرد. همچنین؛ در زمان شنا و قبل و بعد آن، آب مورد نیاز بدن را با نوشیدن مایعات تامین کنید، چون کم‌ آبی پوست باعث آسیب و عفونت میشود.

شنا و اگزما یا پسوریازیس

اگر بیماری اگزما دارید، شنا کردن مشکلی بندارد. البته؛ به شرطی که در زمان مراجعه به استخر پوست حالت وخیمی نداشته باشد. یا بدون عفونت باشد. در صورت ابتلا به اگزما این موارد را رعایت کنید:

  • قبل از شنا با آب ولرم دوش بگیرید.
  • بعد از شنا یک دوش طولانی داشته باشید.
  • آب کلردار و حوضچه‌های آب نمک، برای برخی افراد مبتلا به اگزما حکم تحریک کننده پوست را دارند. اگر این مشکل را دارید، استخرهایی که از ازن برای ضدعفونی استفاده می‌کنند برای شما انتخاب خوبی هستند.
  • افراد با پوست لکه‌ دار یا پوسته پوسته شده، شنا کردن مشکلی ندارد. مگر اینکه پلاک‌ های پوستی عفونی شوند.
  • آب نمک برای این مواقع به ویژه مفید است زیرا پوسته پوسته شدن پوست را کاهش می‌دهد. و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد. نور خورشید همراه با شنا در فضای باز، همراه با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب نیز می‌تواند به این بیماری کمک کند.

برای اینکه پوست خود را بعداز استخر به خوبی مرطوب کنید. می‌توانید از کرم‌های مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنید.

شنا کردن و پای ورزشکار

پای ورزشکار روی پوست بین انگشتان پا تاثیر می‌گذارد. و توسط قارچی ایجاد می‌شود که در شرایط گرم و مرطوب موجود در استخرها رشد می‌کند. یعنی؛ شناگران در معرض ابتلا به پای ورزشکار هستند.ذقارچ این بیماری از طریق خراش‌ های کوچک وارد پوست شده. و درمان آن شامل خشک و تمیز نگه داشتن پوست و استفاده از کرم ضد قارچی میباشد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

بیماری‌ و مشکلات پوستی و ممنوعیت از شنا

اگر مبتلا به زرد زخم، سلولیت، آبله مرغان یا اگزانتما هستید، باید تا زمان بهبودی پوست از شنا کردن پرهیز کنید. این مشکلات پوستی خطرناک هستند.

زرد زخم

زرد زخم عفونتی میباشد. که توسط باکتری استافیلوکوکوس اورئوس ایجاد شده و منجر به تاول‌هایی با ترشح زرد رنگ از سطح پوست می‌شود. درمان این مشکل پوستی آنتی‌ بیوتیک‌ های خوراکی است. اما این بیماری بسیار مسری میباشد. و تا وقتی که کاملاً از بین نرود، شنا نکنید. اطراف دهان و دست‌ها، محل‌های رایج برای بروز تاول‌ها است. و باید حتما از حوله شخصی استفاده کنید.

سلولیت / آبله مرغان / اگزانتما

سلولیت یک عفونت سطحی در حال گسترش میباشد. و تا زمان رفع آن از شنا کردن پرهیز کرد. که در مورد آبله مرغان (واریسلا) و سایر اگزانتماهای دوران کودکی (بیماری‌های عفونی دوران کودکی همراه با جوش) هم صدق میکند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

جوش های ناشی از کلر چیست؟

جوش ناشی از کلر، جوش‌های قرمز و خارش داری بوده. که در عرض چند ساعت پس از شنا در استخر کلردار یا خوابیدن در وان آب گرم ظاهر می‌شوند. بثورات کلر در واقع یک واکنش پوستی غیر آلرژیک به نام درماتیت تماسی تحریک کننده میباشد. که هنگامی رخ می‌دهد. که یک ماده به لایه بیرونی محافظ پوست آسیب می‌رساند. اگر مدتی را در آب کلردار استخر بگذرانید، ممکن است این جوش‌ها روی پوست شما دیده شود. بثورات کلر مسری نیست. علائم آن در صورتی که دوباره به استخر مراجعه نکنید. پس از چند روز ناپدید می‌شوند. علائم بثورات کلر عبارت‌اند از:

  • قرمزی و تورم پوست
  • حساسیت و یا خارش پوست
  • بثورات پوستی یا ضایعات تکه‌ای
  • خشکی و پوسته پوسته شدن

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *