موخوره و علت آن

موخوره و علت آن

وقتی موخوره شروع می‌شود. به سرعت هم رشد پیدا می‌کند. و اگر درمانش نکنید، ممکن است. حتی به ساقه و ریشه نفوذ کند. و باعث ریزش مو بشود.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

موخوره و علت پیدایش آن

Trichptylosis که آن را موخوره می‌نامیم. حالتی بوده. که انتهای مو به دلیل ضعیف شدن و آسیب دیدگی، مقاومت خود را از دست میدهد. و دو یا چندین شاخه می‌شود. شستشوی زیاد مو و شانه کردن آن در حین خیسی از موارد رخداد موخوره است.حرارت زیاد، مواد شیمیایی مثل رنگ و اکسیدان، خشک شدن ساقه مو، کوتاه نکردن موها هم باعث موخوره میشوند.

موخوره و علت آنرشد موخوره بیشتر در کجاست؟

موخورهه حالت زشتی به موها می‌دهد. برخی از افراد با دیدن موخوره روی سر خود حساس می‌شوند. و خیلی غیر ارادی شروع به کندن آن می‌کنند. که همین کار، باعث شده صدمات بیشتری به موها وارد شود. ساییده شدن بخش‌های مختلف پوست، حوله و لباس با مو می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. موخوره بیشتر در پایین‌ترین قسمت موها نمایان میشود. اما به مرور به سمت ساقه و ریشه مو هم پیشروی می‌کند.

شست شوی مناسب موی دارای موخوره

قبل از رفتن به حمام، موهایتان را حتما مرطوب کنید. با روغن طبیعی مثل؛ بادام یا زیتون ماساژ دهید. و انتهای مو را یک ساعت با کیسه پلاستیکی بپوشانید. سپس بشویید. اما؛ نوک موها را اصلا؛ چنگ نزنید. و اجازه ندهید گره بخورند. بعد از خشک شدن موها، موها را از ساقه و انتهای آن شانه کنید.

راهکار پیشگیری از موخوره

مهمترین و موثرترین راه، کوتاه کردن مداوم مو میباشد. هر ۴ ماه یکبار موهای خود را به یک تا دو سانت کوتاه کنید. از شامپوهای مناسب استفاده کنید. و شامپو زدن مو را از ریشه شروع کنید. چون بیشتر از سایر قسمت‌ها چرب می‌شود. برای به استخر و دریا رفتن، حتما موی خود را با کلاه مخصوص بپوشانید. تا با آب تماس نداشته باشد. چونکه ترکیبات آن به مو آسیب میرساند.

از آب داغ و حرارت سشوار دوری کنید. و موهای خود را با آب ولرم شستشو دهید. سعی کنید. از اتومو و بابلیس هم دوری کنید. چون بشدت آسیب رسان هستند. شانه کردن مو را فقط و فقط از ریشه شروع کنید. و بعد به سمت بالا بروید. و از ماساژ دادن مو با حوله دوری کنید.

موخوره و علت آن

برای درمان موخوره چه باید کرد؟

اجازه بدهید، موها بصورت طبیعی خشک شود. از روغن‌های طبیعی مانند؛ زیتون و بادام یا نارگیل استفاده کنید. که مو رطوبت خود را باز یابد. و آثار موخوره به خوبی درمان شوند. از برس و شانه‌هایی با جنس طبیعی مثل؛ استفاده کنید. بافتن مو هم موثر میباشد. سعی کنید. از کش‌های سفت و بستن محکم موها پرهیز کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

درمان موخوره با لوازم آرایشی و بهداشتی

محصولات حاوی کراتینه و ترمیم کننده موی سر و حتی کراتینه مو یک راهکار بسیار خوب برای مقابله با موخوره بوده. که به سرعت موهای شما را حالت میدهد. و باعث لطافت موها میشوند. مرطوب کننده‌های تخصصی موی سر؛ با شکستگی و خرد شدن موها به بهترین شکل مبارزه کنید. در حال حاضر سرم‌هایی هم در بازار وجود دارند که برای رفع موخوره موثر هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *