ناحیه تی (T-Zone) در صورت چیست؟

ناحیه تی (T-Zone) در صورت چیست؟

ناحیه تی (T- Zone) در صورتناحیه تی (T-Zone) در صورت چیست؟

ناحیه تی بخشی از صورت میباشد. که تشکیل شده از، پیشانی، بینی، چانه و ناحیه اطراف دهان است. و چون؛ با یکدیگر ناحیه‌ ای شبیه به حرف لاتین T تشکیل می‌دهند به این نام شناخته میشود. و این ناحیه نسبت به بقیه نواحی صورت چرب‌ تر بوده. زیرا غده‌ های چربی در این ناحیه بیشتر هستند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

و از آنجایی که غدد چربی در این ناحیه زیاد است. احتمال جوش زدن، منافذ بسته و ناراحتی‌ های پوستی به علت آفتاب سوختگی یا وزش باد، بیشتر از سایر نواحی صورت میباشد. پوست چرب، درخشان و براق بوده، چون تولید سبوم ماده ای چرب ناشی از غدد پوستی، باعث چرب شدن پوست در طول شبانه روز می‌شود.

زمانی که ناحیه تی در چهره شخصی چرب باشد. اما گونه‌ ها عادی و خشک باشند. این مورد را «پوست ترکیبی» می گویند. که اکثریت دارای همین نوع از پوست هستند. باید تعادل در تمامی نواحی پوست برقرار شود. که نیازمند درمان‌ های خاص در هر ناحیه از صورت بوده است.

پوست سالم و شاداب

پوست، بزرگ‌ ترین اندام بدن است. و سیستم پیچیده‌ ای دارد. که از لایه‌های سلولی، اعصاب و غدد، که در برابر عوامل سمی، موجودات ذره‌بینی، دماهای مختلف و نور مضر خورشید محافظت می‌کند تشکیل شده است.

بدن برای تنظیم کردن دما، عرق می‌کند. و با بیرون کردن ناخالصی‌ های مختلف، آن را نظافت می‌کند. همچنین، پوست حسگر بزرگی میباشد. که دارای اعصاب فراوانی بوده. و عامل ارتباط مغز با دنیای بیرون است. پوست در زمان تولد نرم، لطیف و ارتجاعی است. و هرچه سن بیشتر می‌شود. پوست و بخصوص ناحیه صورت هم چروک می‌شود. زیرا؛ با افزایش سن، پوست توانایی جذب رطوبت و ارتجاع‌پذیری را از دست می‌دهد.

ناحیه تی (T-Zone) در صورت چیست؟

عوامل مختلف تاثیرگذار بر روی پوست

نور خورشید، فصول مختلف، سبک زندگی، وراثت، سموم‌، سیگار و رژیم غذایی. مراقبت مناسب از پوست برای حفظ سلامت در این اندام چند منظوره، امری حیاتی و مهم است. برای مراقبت از پوست و جوان و درخشان نگه داشتن آن، ابتدا باید نوع پوست و نواحی مختلف آن را بشناسیم.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *