نحوه درمان جای جوش

نحوه درمان جای جوش

جوش‌ یکی از رایج‌ترین مشکلات پوستی در تمامی سنین میباشد. و درمان جای جوش‌ صورت و بدن یکی از مشکلات همگانی بوده. و هست. اولین قدمی که برای رفع  جای جوش‌ باید انجام دهید. این است که؛ حتما برنامه روتین مراقبت از پوست داشته باشید.

جوش و عوامل ایجاد آننحوه درمان جای جوش

جوش به منافذی در سطح پوست هستند. که با سلول‌های مرده پوست و چربی ایجاد میشوند. هنگامی که؛ انسداد منافذ به شکل کامل اتفاق می‌افتد. برجستگی‌ های قرمزی کوچکی بر سطح پوست شکل می‌گیرد. که جوش میباشند. ساده و راحت ترین راه برطرف کردن آن، پاکسازی منافذ پوست است. در ادامه به مواردی درباره درمان جای جوش میپردازیم.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

+ماساژ یخ روی جوش

اولین و بهترین راه برای درمان جای جوش و آرام کردن جوش های ملتهب و دردناک استفاده از یخ است. مقداری یخ را درون پارچه ای تمیز قرار دهید. و آن را روی جوش قرار بمالید. هر بار حدود ۳ تا ۴ دقیقه این کار را تکرار کنید.

+خمیر آسپرین

قرص آسپرین حاوی مقداری زیادی اسید سالسیلیک است. و بسیار مناسب برای از بین بردن چربی‌ها،‌ سلول‌های مرده و باکتری‌ها میباشد. یک یا دو قرص آسپرین را له کنید. و چند قطره آب روی آن بریزید. آن‌ها را ترکیب کنید تا شکل خمیری پیدا کنند. و خمیر به دست آمده را مستقیم روی جوش قرار دهید. 15دقیقه بعد؛ با آب گرم بشویید.

+استفاده از داروهای حاوی بنزوئیل پراکسید

بنزوئیل پراکسید یکی دیگر از مواد کاربردی بوده. که در کاهش چربی و از بین بردن سلول‌های مرده پوست نقش بسزایی دارد. سالسیلیک اسید و بنزوئیل پراکسید مواد بی‌خطری به حساب می‌آیند. اما در عین حال در استفاده از داروهای حاوی این دو ماده نباید زیاده‌روی کنید. در هنگام استفاده از داروهای حاوی این دو ماده مقدار کمی از آن‌ها را استفاده کنید. در کنار اسید سالسیلیک، گوگرد یکی دیگر از مواد کارامد است.که سطح چربی در پوست را کاهش داده. و منافذ را باز می‌کند.

همچنین؛ با استفاده از آرایش کردن می‌توانید جای جوش‌ ها را بپوشانید. اما بعداز آرایش کردن به فکر پاکسازی صورت خود باشید. با استفاده از لوسیون می‌توانید پاکسازی صورت را به خوبی انجام دهید.

نحوه درمان جای جوش

+ماسک صورت

امروزه گوگرد در برخی از ماسک‌ های صورت بکار می‌رود. گوگرد ملایم تر از اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید است. و اگر پوست حساسی دارید، ممکن است. انتخاب بهتری باشد. ماسک‌ های صورت با فرمولاسیون های مختلفی تولید می‌شوند. که در خنثی کردن اثرات خشکی ناشی از جوش‌ها در صورت کمک می‌کنند. و به نوعی نقش تسکین‌دهنده را برای پوست ایفا می‌کنند. ویژگی‌هایی مثل؛ آبرسانی، کاهش التهاب، سم‌زدایی و …در ماسک‌ های صورت وجود دارند.

+استفاده از شوینده‌های مناسب

افزایش چربی و آلاینده‌ها در سطج پوست باعث مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش می‌شود. پس انتخاب شوینده مناسب برای صورت نقش موثری برای از بین بردن جای جوش‌ها دارد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

+تزریق کورتیزون

این کار باعث منقبض شدن بافت متورم جوش می‌شود. و سطح التهاب را کاهش می‌دهد. بنابراین؛ زمینه لازم برای درمان جوش فراهم می‌شود. این روش در کوتاه مدت جواب می‌دهد. و می‌توانید نتایج مثبت آن را در عرض ۲۴ ساعت مشاهده کنید. موارد گفته شده در درمان جای جوش بسیار کارآمد هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *