هرآنچه باید درباره زگیل بدانید

هرآنچه باید درباره زگیل بدانید

بطورکل باید گفت؛ زگیل یک زائده‌ پوستی بوده. که ممکن است. اکثریت در طول زندگی شان به آن مبتلا شوند. در ادامه مطلب بطور کلی درباره این موضوع میپردازیم.

دلیل ابتلا به زگیل

از آنجایی که زگیل‌ ها ویروسی هستند. از طریق هر تماسی امکان انتقال آن وجود دارد. همچنین؛ زگیل‌ می‌تواند از طریق وسایل آلوده منتقل شوند. معمولا؛ ابتلا زگیلهای صاف، در دست و پا بسیار کم میباشد. اما سرایت زگیل‌ های تناسلی، انتقال بشدت سریعی دارد. و در هر نوع رابطه‌ جنسی امکان منتقل شدن آن وجود دارد. همچنین؛ افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. بسرعت به انواع زگیل مبتلا خواهند شد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

روش های درمان زگیل

در کربوکسی تراپی، کربن دی اکسید بصورت مستقیم به پوست تزریق شده. و برای درمان زگیل با استفاده از کربوکسی تراپی به چند جلسه درمان نیاز میباشد. اگرچه؛ در اکثر مواقع زگیلها خطری ندارند! در صورت عدم درمان معمولا در فاصله‌ زمانی یک تا دو سال از بین خواهند رفت.
ممکن است. بعضی از درمان‌ های خانگی باعث سرایت بیشتر عارضه زگیل شوند.

انواع زگیل

زگیل‌ ها را براساس محل و مکانی که ظاهر می‌شوند. دسته‌بندی می‌ کنند.

+زگیل معمولی

ابتدایی ترین نوع زگیل‌ است. که زائده‌هایی ریزی هستند. و معمولا در انگشتان دست و پا ظاهر می‌شوند. سفت و ریز میباشند. و با دست قابل لمس هستند. این نوع هیچ خطری ندارد.

+کف پا

این نوع در کف پا و بیشتر در قسمت پاشنه‌ پا که وزن انسان را تحمل می‌کند، رشد می‌کنند. اما؛ درمان این زگیل کار آسانی نیست! چون در لایه‌ زیری سطح پوست رشد می‌کنند. و مشکلاتی در راه رفتن ایجاد میکند.

+خوشه‌ ای

نوعی دیگر از زگیلها هستند. که معمولا در اطراف دهان یا بینی رشد می‌کنند. نوعی از زگیلها هم در نواحی تناسلی امکان رشد دارند. که ریز و به رنگ پوست میباشند. و از بهم پیوستن زائده‌ هایی توده مانند بوجود می‌آیند.

+زگیل تخت

دارای رشد کندی میباشند. و اندازه‌ بسیار ریزی دارند. دارای سطح صاف و تختی هستند. و به صورتی، قهوه‌ ای یا زرد وجد دارند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ تماس بگیرید.🔰

نکات مهم در جلوگیری از ابتلا زگیل

  • رعایت بهداشتی فردی
  • پوشاندن زگیل با باند
  • عدم هرگونه دستکاری
  • از خیس بودن طولانی مدت ان پرهیز کنید.
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *