ویتامین های مناسب پوست

ویتامین های مناسب پوست

بهترین ویتامین ها برای پوست

پوست به عنوان بخش بیرونی و محافظتی بدن در معرض انواع تهدیدات خارجی میباشد. و بخش مهمی از بدن شامل؛ ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دارد. مراقبت از پوست جدا از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز، برخی موارد دیگر هم می باشد. مثل استفاده از ضد آفتاب ها، آبرسان و… مهمترین ویتامین برای پوست که برای سلامت و جوانی آن لازم است. شامل E،D،K،C میباشد.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

ویتامین های مناسب پوست

بهترین ویتامین ها برای پوست کدام است؟

از بهترین ویتامین ها برای پوست که در سلامتی، جوانی و زیبایی پوست تاثیر بسیاری دارد. ویتامین C می باشد. ویتامین C دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده. بدینگونه به عنوان یک ویتامین ضد سرطانی شناخته می شود. این ویتامین نقش مهمی در تولید داشته. به همین علت از آن در بیشتر محصولات ضد پیری پوست استفاده میشود. ویتامین سی در کاهش تخریب سلولی بدن تاثیر بسزایی داشته. این ویتامین در بیشتر مواد غذایی و میوه جات یافت می شود. برای دریافت میزان کافی از ویتامین C مصرف مرکبات را فراموش نکنید.

ویتامین D سلول ساز بدن بوده. که کمبود آن در هر مرحله از رشد، می تواند آثار بسیار بدی برجای بگذارد. برای جذب این ویتامین در بدن علاوه بر تغذیه می توان از نور آفتاب نیز بهره برد. جذب و تولید این ویتامین در بدن بشکل طبیعی و از طریق جذب پوستی نور خورشید است. وقتی در مقابل آفتاب قرار می گیرید. کلسترول پوست به ویتامین تبدیل میشود. جذب از کبد شروع و برای تمام نقاط بدن ارسال می شود. تا در فرآیند سول سازی مورد استفاده قرار بگیرد. از مهمترین تاثیرات ویتامین D درمان پسوریازیس می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره بیماری پسوریازیس و نحوه درمان آن میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

ویتامین D از ویتامین حلال در چربی میباشد. به همین دلیل مقدار بیش از حد ان در بدن انباشته می شود. و می تواند برای سلامتی خطرساز باشد. این مساله برخلاف ویتامین های حلال در آب مثل C می باشد که مازاد آن از بدن دفع می گردد. بنابراین در مصرف ویتامین D زیاده روی نکنید.

ویتامین های مناسب پوست

ویتامین های حیاتی پوست

ویتامین E سد دفاعی پوست در برابر اشعه فرابنفش بوده. و یک ویتامین آنتی اکسیدانی است. از ویتامین E برای پیشگیری در چروک و لکه های پوستی استفاده میشود. تولید ویتامین E در بدن از طریق ماده چربی به نام سبوم می باشد. که این ماده از طریق منافذ پوست انتشار میابد. در ساخت محصولات مراقبت پوست ویتامین E بسیار کارایی بالایی دارد. از مصرف آجیل مثل تخم ها و مغز بادام ، فندق و آفتاب گردان، مکمل ویتامین ای جذاب میشود.

ویتامین های مناسب پوست

ویتامین K درمان گر زخم ها و کوفتگی های بدن. ویتامین K به خاصیت انعقاد خون شناخته می شود. در کاهش کبودی و ورم و التیام کمک بالایی میکند. برای دریافت ویتامین کا از اسفناج، کاه، کلم پیچ، لوبیا سبز بیشتر استفاده کنید.

مصرف روزانه و مورد نیاز ویتامین می تواند در حفظ سلامتی و کیفیت پوست بسیار کمک کند. کمبود ویتامین سلامتی را تهدید می کند. مصرف ویتامین ها باعث جلوگیری از بروز آسیب و یا پیری های زودرس می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *