پاکسازی منافذ پوست

پاکسازی منافذ پوست

در سراسر سطح پوست منافذ بسیاری وجود دارند. مقدمه بسیاری از مشکلات مثل؛ کدر شدن، لکه و بیماری‌ های پوستی از همین منافذ میباشد. عوامل مختلفی باعث مسدود شدن منافذ پوست میگردد. در این مقاله به پاکسازی منافذ پوست خواهیم پرداخت.

مسدود شدن منافذ پوست

پوست بدن در طول شبانه‌ روز، در معرض آلاینده‌ ها و باکتری‌ های هوا قرار دارد. این آلودگی ها به مرور زمان در منافذ موجود در پوست صورت قرار می‌گیرند. همچنین؛ سلول‌های مرده پوست و باقی مانده مواد آرایشی روی صورت هم جز عوامل مسدود کننده منافذ میباشد. اگر تولید سبوم زیاد شود. این ماده روغنی با چربی سلول‌ های مرده پوست ترکیب شده. و باعث مسدود شدن منافذ پوستی می‌شوند.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس بگیرید.🔰

راه های پاکسازی منافذ پوست

گاهی اوقات یعضی از روش های پاک کردن پوست؛ باعث باز شدن منافذ موجود در پوست میشود. و ممکن است. در جای آن‌ ها آکنه و لکه‌ های پوستی بوجود بیایند. همچنین جوش‌ های سر سیاه هم در اثر، نحوه پاکسازی نادرست به وجود می‌آید. با انجام این راهکارها پوست خود را پاک و تمیز کنید.

1. شوینده‌ مناسب پوست

اولین و مهم‌ترین راهکار در پاکسازی منافذ پوست، انتخاب شوینده مناسب با پوست صورت میباشد. اسید سالسیلیک یک لایه بردار شیمیایی قوی برای پوست‌های چرب بوده. که به پاکسازی لایه‌های داخلی پوست هم کمک می‌کند. و نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد جوش در پوست صورت دارد. سلول‌های مرده موجود در پوست نیز در تماس با اسید سالسیلیک به طور کامل از بین می‌روند.

2. اسکراب کردن پوست

اسکراب کردن می‌تواند، سلول‌های مرده پوست را پاکسازی کند. و منافذ پوستی باز شوند. همچنین؛ باعث صاف شدن و افزایش طراوت پوست نیز می‌گردند. یکبار استفاده از اسکراب در هفته از تجمع سلول‌های مرده در سطح پوست صورت جلوگیری میکند.

3. پاکسازی منافذ با جوش شیرین

جوش شیرین نوعی ماده با خاصیت اسیدی است. که در پاکسازی منافذ پوست و لایه‌ برداری نقش دارد. به علاوه، افزایش PH پوست را، خنثی کرده. هر چقدر PH پوست در شرایط خنثی باشد. احتمال بروز آکنه و خشکی آن کمتر میشود.

پاکسازی منافذ پوست

4. بخور دادن صورت

دستگاه‌های بخار، هوای گرم و مرطوب را روی صورت به گردش در می‌آورند. و به باز شدن منافذ مسدود شده کمک می‌کنند.
🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس بگیرید.🔰

5. استفاده از لوسیون

لوسیون‌های لایه بردار ضمن پاکسازی صورت، به رفع مسدودی منافذ آن نیز کمک می‌ کند. با کمک لوسیون‌ ها می‌توان لکه‌های موجود در سطح پوست را کاهش داد. علاوه بر کاهش گرفتگی منافذ پوست به جوان‌سازی آن هم کمک میکند.

روش های اصلی برای پاکسازی منافذ پوست را بررسی کردیم. البته؛ روش‌های دیگری هم هستند. که با مراجعه به پزشک متخصص می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *