چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

چگونه نوع پوست خود را در خانه آزمایش کنیم؟

برای بررسی نوع پوست خود می توانید یک آزمایش انجام دهید. این آزمایش تولید سبوم را اندازه گیری میکند. سبوم یک مایع مومی و روغنی بوده است. که از منافذ شما بیرون می آید. میزان سبوم تولید شده توسط پوست شما می تواند تعیین کند. که آیا پوست شما اینگونه است:
✔خشک ✔ روغنی ✔ طبیعی ✔ ترکیبی
آزمایش تولید سبوم روی صورت تمیز دقیق ترین راه برای تعیین نوع پوست شما است. مراحل زیرا را دنبال کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

صورت خود را بشویید. و خشک کنید. 30 دقیقه صبر کنید. به آرامی کاغذ یا دستمال روغن کشی را روی صورت خود فشار دهید. کاغذ را روی نواحی مختلف پوست خود فشار دهید. (مانند پیشانی و بینی، گونه ها و چانه.) ورق را روی نور نگه دارید. تا ببینید کاغذ چقدر شفاف است. حال میتوانید نوع پوست خود را شناسایی کنید.

درمان فوری جوش

برای جوش های فوری، ملتهب و تکی، می توانید چسب ها یا برچسب های آکنه را نیز امتحان کنید. تکه های شفاف و ضخیم هستند. که به عنوان درمان نقطه ای عمل می کنند. تا به بهبود لک و جلوگیری از عفونت کمک کنند. مانند؛ باندهای تاول، تکه های آکنه مایع را بیرون می کشند، گاهی اوقات در طول شب. بهتر است قبل از خواب از آنها استفاده کنید. زیرا آرایش نمی تواند آنها را بپوشاند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ به شماره های ذکر شده، مراجعه کنید.🔰

رشته های چربی

رشته های چربی لوله های استوانه مانندی در منافذ شما هستند. که به رنگ زرد مایل به سفید هستند. اینها اغلب با جوش های سرسیاه اشتباه گرفته می شوند، اما جوش های سرسیاه در واقع نوعی آکنه هستند. که اکسیده می شوند. رشته های چربی می توانند منافذ شما را بزرگتر نشان دهند. تحریک-منافذ باز و عفونت-خشکی-سرخی-لایه برداری یکی دیگر از راه های از بین بردن رشته های چربی با ابزار استخراج است. این یک ساز فلزی کوچک با یک دایره کوچک در انتهای آن است.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

پوست از نوع حساس

در کنار انواع پوست های فوق، می توانید پوست حساسی نیز داشته باشید. که از معیارهای سبوم پیروی نمی کند. پوست حساس به موارد زیر بستگی دارد.

  • سرعت واکنش پوست به کاربرد محصول
  • چقدر پوست از خود محافظت می کند.
  • چقدر راحت پوست قرمز میشود.
  • احتمال آلرژی پوستی

اگر مشکلات پوستی شما با محصولات بدون نسخه برطرف نشد. باید به متخصص پوست مراجعه کنید. آکنه، جای زخم یا سایر مشکلات شدیدتر ممکن است. نیاز به درمان نسخه ای مانند؛ آنتی بیوتیک های خوراکی، پیشگیری از بارداری، یا رتینوئیدهای تجویزی موضعی داشته باشند.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

باید بدانید که؛ نوع پوست شما می تواند بر عملکرد محصولات تأثیر بگذارد. استفاده از محصول نامناسب، حتی اگر طبیعی باشد، می تواند باعث ایجاد جوش، بدتر شدن لکه ها یا قرمزی شود. بهتر است. نوع پوست خود را بیابید. و روتین مراقبت از پوست خود را بر اساس آن بسازید. همچنین می‌توانید از ترکیبات محصول یادداشت برداری کنید. تا ببینید آیا ترکیبات خاصی باعث ایجاد واکنش‌های پوستی ناخواسته می‌شوند یا خیر.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *