کلیات استفاده از کرم ضد آفتاب

کلیات استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب در خانه

طبق گفته متخصصان پوست و زیبایی، باید در خانه هم از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. علل اصلی برای استفاده از ضدآفتاب‌ در خانه شامل؛

  • اشعه فرابنفش (UVA)
  • UVB
  • نورآبی دستگاه‌ هوشمند، رایانه‌ و تلویزیون

کرم ضد آفتاب و اشعه ماوراء بنفش

اشعه ماوراء بنفش UVA است. که می‌تواند اثراتی از پیری مثل؛ از بین رفتن خاصیت انعطاف پذیری و چین و چروک روی پوست ایجاد کند. باید بدانید که؛ نور UVA با تجزیه کلاژن و بافت الاستیک باعث پیری زودرس پوست شده. و در بروز سرطان پوست نقش زیادی دارد. این اشعه خورشید باعث برنزه شدن نمی‌شود! پس از آن دوری کنید.

🔰برای اطلاع از دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

اشعه UVB

این اشعه هم به DNA پوست آسیب میرساند. و باعث مشکلات التهابی در پوست میشود. مثل؛ آفتاب سوختگی و قرمزی پوست. قرار گرفتن مداوم در برابر این اشعه باعث تشکیل سلول‌ های سرطانی و تقویت آنها میشود.

قرار گرفتن در نور آبی

نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش‌ های دیجیتال همانند؛ رایانه، تلفن همراه، تبلت و تلویزیون می‌تواند از دو طریق روی پوست تأثیر بگذارد.

  • تولید ملانین یا رنگدانه را در پوست افزایش میدهد. و باعث ملاسما و لکه‌های پیری شده.
  • نور آبی رادیکال‌های آزاد ایجاد میکند. که باعث التهاب و تجزیه کلاژن و بافت الاستیک در پوست شده.

چه نوع ضد آفتابی استفاده کنیم؟

هر نوع کرم شیمیایی و معدنی پوست را در برابر UVA و UVB محافظت می‌کند. ولی حتما باید، دارای برچسب SPF 30 یا بالاتر باشند.
🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهای زائد تيتانيوم 2022 با شماره های ذکر شده. در سایت تماس حاصل فرمایید.🔰

ضدآفتاب‌های شیمیایی یا معدنی

ضد آفتاب‌های معدنی اکسید آهن، اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم در ترکیبات خود دارند. که مانع رسیدن اشعه ماوراء بنفش و نور آبی به سطح پوست می‌شوند. و احتمال مسدود شدن منافذ پوست کمتر است. و مناسب پوست‌های چرب و آکنه دار میباشند.

ضدآفتاب‌ شیمیایی

ممکن است.بر سیستم تولید مثل، تخمدان‌ها، غدد شیردهی، بیضه‌ها و پروستات اثر منفی بگذارند. اگرکه این مواد سمی در جذب جریان خون شوند. پیامدهای منفی برای سلامت ما خواهند داشت. همچنین؛ ضد آفتاب‌های شیمیایی تأثیرات منفی بر محیط زیست دارند. بهترین ضد آفتاب آن است. که روی پوست جواب بدهد. و استفاده از آن خاصیت داشته باشد. چه فرمول آن شیمیایی باشد. و چه معدنی. برای استفاده از ضد آفتاب سراغ کرم‌ هایی با اس پی اف ۳۰ به بالا بروید. حتما به نوع پوست خود هم توجه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *