کندن وسواسی مو چیست؟

کندن وسواسی مو چیست؟

کندن وسواسی مو یا تریکوتیلومانیا نوعی اختلال روانی بوده. که اصولی و درست تشخیص داده نمی‌شود. این افراد مداوم و غیرارادی موهای خود را می‌کنند. افرادی که دچار این اختلال هستند. ممکن است. آگاهی درباره این بیماری نداشته باشند.

درباره تریکوتیلومانیا

کندن وسواسی مو نوعی اختلال وسواسی جبری یا همان OCD میباشد. که در این اختلال افراد موهای خود را می‌کنند. و هیچ کنترلی بر روی این کار هم ندارند! اکثرا موهای سر و ابرو را می‌کنند. اگرکه؛ بیمار موهای کنده شده خود را بخورد. دچار اختلال تریکوفاگیا (Trichophagia) شده است. که این اختلال آسیب‌های بسیار جدی به سیستم گوارش فرد وارد می‌کند.

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر تيتانيوم 2021 باما تماس بگیرید.🔰

عوامل بروز کندن وسواسی مو

عامل اصلی بروز این اختلال بطور دقیق و کامل مشخص نیست. اما؛ قسمت‌هایی از مغز که احساسات،‌ عادات و حرکات را کنترل می‌کنند. ممکن است. دچار تغییراتی شوند. که منجر به بروز اختلال تریکوتیلومانیا شود. برخی از بیماران می‌گویند؛ با کندن موها استرس،‌ خشم و میزان خستگی‌شان کم‌تر می‌شود!🙄 برخی دیگر زمانی که احساسات بدی دارند. کندن مو را آغاز می‌کنند. عواملی که شاید؛ باعث بروز این بیماری شود عبارتند از:

 1. سن
 2. وجود دیگر بیماری‌های روان
 3. استرس
 4. سابقه ژنتیکی
 5. وجود آسیب‌های روحی در دوران کودکی

🔰برای اطلاع از دستگاه ليزر موهاي زائد پالاديوم سه طول موج الكساندرايت دايود انديگ ٢٠٢٢ تماس بگیرید.🔰

درکل؛ تغییرات در عملکرد مغز ممکن است باعث بروز این بیماری شود. بیشتر اختلالات روانی نشانه‌ هایی دارند. که با توجه به آن‌ ها می‌توان متوجه بروز اختلال شد. وسواس کندن مو یکی از این اختلالات میباشد. که از اصلی‌ترین علائم آن شامل موارد زیر است.

 • کندن موهای سر، ابرو، مژه، ریش و…
 • تنش و فشارهای عصبی
 • داشتن حس خوب و احساس آرامش درونی بعد از کندن موها.
 • بازی با موی کنده شده یا کشیدن آن بر روی صورت و لب…
 • اقدام برای ترک این وسواس و موفق نبودن در ترک آن.
 • کندن مو به صورت مخفیانه
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *