علت موی شکم در زنان

علت موی شکم در زنان

در اینجا میخواهیم در مورد علت موی شکم در زنان اطلاعاتی را به شما گزارش دهیمریزش موی بدن در مردان ممکن است با احساس سرخوردگی از دست رفتن بخشی از هویت مردانه همراه شود. بنابراین مردان نیز همانند زنان نسبت به طاس شدن، حساسیت های خاص خود را نشان می دهند.
به ویژه اگر این ریزش موی شکم در مردان به اختیار و در نتیجه اصلاح موی بدن صورت نگرفته باشد.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید

علت ریزش موی شکم در مردان

برخی از دلایل مربوط به ریزش موی شکم و دست و پای مردان ممکن است شامل یکی از موارد زیر باشد:

جراحی یا بیماری

اگر اخیراً تحت یک عمل جراحی بزرگ قرار گرفته اید یا در حال بهبودی ناشی از یک بیماری جدی هستید، ریزش مو یک اتفاق کاملا طبیعی است. بسیاری از افراد چند هفته پس از جراحی بزرگ یا پس از یک بیماری سخت، یک ریزش موی بدن چشمگیر را در خود تجربه می کنند.
اگرچه ممکن است میزان ریزش مو بیش از حد به نظر برسد، اما در واقع موها پس از مدتی به حالت نرمال خود باز خواهند گشت.

مشکلات تیروئیدی

بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید یا کم کاری تیروئید اغلب به دلیل تسریع در تبدیل تستوسترون به DHT دچار ریزش مو می شوند. حتی افرادی که تحت درمان هورمون های تیروئیدی قرار دارند از ریزش موی مرتبط با شرایط خود در امان نیستند.

استرس

فشار روحی زیاد در محل کار یا خانه می تواند یکی دیگر از دلایل ریزش موی دست و پای مردان باشد. استرس جسمی یا عاطفی بیش از حد باعث می شود که رشد طبیعی مو تا دو یا سه ماه بعد متوقف شود. خوشبختانه ریزش مو در اثر استرس معمولاً دائمی نیست.

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است که با استرس نیز تشدید می شود. این بیماری باعث می شود که موها به صورت لکه های گرد روی پوست سر و سایر نقاط بدن ریزش کنند. این ریزش موی شکم در مردان به دلیل حمله سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو رخ می دهد. حدود 5٪ از افراد مبتلا به آلوپسی موهای سر خود را از دست می دهند.
به طور معمول، رشد دوباره موها صورت می گیرد، اما ریزش مو مجدد اتفاق معمولی است.

علت ریزش موی دست و پای مردان

ریزش مو در پاها به عنوان آلوپسی جلوی مفصل پا یا آلوپسی پرونئال نیز شناخته می شود. به این دلیل که در قسمت جلویی و پهلوی پایین ساق های پا قابل مشاهده است. برخی از علل ریزش موی پا در مردان عبارتند از:

بیماری عروق کرونر قلب

تحقیقات حاکی از وجود نوعی ارتباط ما بین بیماری عروق کرونر قلبی با آلوپسی موهای ساق پا در مردان بوده است. مردان مبتلا به CHD نیز در سنین پایین تری نسبت به مردان بدون CHD از دست دادن موهای پای خود را تجربه کرده اند.

دیابت

دیابت نیز می تواند یک علت ریزش موی پا در مردان باشد. با گذشت زمان، آسیب رگهای خونی ناشی از بیماری دیابت می تواند منجر به بیماری شریان محیطی (PAD) شود. در PAD چربی هایی به نام پلاک در رگهای خونی داخل پاها رسوب می کنند.

این امر باعث اختلال در انتقال جریان خون و در نتیجه توقف رشد مو می شود.

جنسیتت

آلوپسی قدامی استخوان جلوی پا در مردان بیشتر از زنان است. در حقیقت آلوپسی استخوان جلوی پا ممکن است در 35٪ از مردان دیده شود. بیشتر مردان مبتلا به این بیماری میانسال یا مسن تر هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *