آیا بند انداختن صورت ضرر دارد

آیا بند انداختن صورت ضرر دارد

میخواهیم در این مطلب به این موضوع بپردازیم که آیا آیا بند انداختن صورت ضرر دارد ؟
بند انداختن روش سنتی هست برای از بین بردن موهای زائد است که در برخی سالن ها ارائه می شود. آرايشگران که بند ميندازن از نخ هاي استفاده می‌کنند که آنها را به صورت می‌پیچانند و برای کندن موهای ناخواسته استفاده می‌کنند.

لیزر موهای زائد

این یکی از طولانی ترین روش ها است، اما به طور کلی به چهار یا بیشتر درمان با فاصله 4-6 هفته نیاز دارد. روی موهای تیره می تواند موثر باشد.موهاي كركي مشكي اشعه ليزر باعث از بین رفتن مو می شود. اما می توان از آن در بسیاری از نقاط بدن که موهای ناخواسته ظاهر می شوند استفاده کرد. مطمئن شوید که پزشک یا تکنسینی را انتخاب کنید که بسیار آموزش دیده و آگاه باشد.
جهت اطلاعات بیشتر میتوانید مقالات مرکز خرید دستگاه لیزر موهای زائد را بخوانید

الکترولیز چيست

الکترولیز توسط یک متخصص انجام می شود که یک سوزن کوچک با جریان الکتریکی در فولیکول مو قرار می دهد. دو روش اصلی حذف موهای زائد با الکترولیز وجود دارد: گالوانیکی و ترمولیتیک.

حذف موی گالوانیکی فولیکول مو را از بین می برد.
حذف ترمولیتیک از گرما برای از بین بردن فولیکول استفاده می کند.
در هر صورت، مطمئن شوید که یک حرفه ای را پیدا کنید که بسیار آموزش دیده و آگاه باشد.

شما می توانید الکترولیز را در هر قسمتی از بدن انجام دهید.

اصلاح مو

اصلاح برای موهای پا، بازو و صورت بهترین است. با این حال، می تواند باعث رشد موهای زائد، به ویژه در ناحیه بيكيني شود.

كندن مو

کندن یا موچین می تواند دردناک باشد، اما اگر فقط چند تار مو دارید که می خواهید بردارید، ممکن است گزینه خوبی باشد. مواقعی که ممکن است بخواهید بچینید شامل زمانی است که در حال اصلاح فرم ابروهای خود یا کندن چند تار موی سرگردانی است که روی صورت شما ظاهر می شود. با این حال، شما نباید از این روش حذف مو برای مناطق بزرگ استفاده کنید. می تواند باعث رشد موهای زائد یا زخم شود.

استفاده از کرم های موبر

کرم های موبر که به عنوان کرم های موبر نیز شناخته می شوند، بدون نسخه در دارو خونه ها فراوان هستند.

همه آنها مشابه هم نیستند، پس حتما برچسب را بخوانید. به عنوان مثال، برای از بین بردن موهای صورت خود نباید از کرم موبر ساخته شده برای موهای ناحیه بيكيني استفاده کنید.

مواد شیمیایی موجود در این محصولات ساقه مو را حل می کند. استفاده نادرست از کرم – به عنوان مثال، ماندن طولانی مدت آن – می تواند پوست شما را بسوزاند. اگر سابقه واکنش های آلرژیک دارید، ابتدا باید کمی از کرم را روی ناحیه کوچکی از بازو آزمایش کنید تا مطمئن شوید که واکنش بدی به آن نشان نمی دهید. حتما دستورالعمل روی کرم را دنبال کنید.

اپیلاسیون داغ

شما می توانید این کار را در خانه انجام دهید یا می توانید آن را توسط یک متخصص در یک سالن انجام دهید. اپیلاسیون داغ می تواند کثیف و دردناک باشد و ممکن است برخی از موها را پشت سر بگذارد زیرا می توانند بشکنند. عفونت یکی از عوارض جانبی است که باید مراقب آن بود. اگر موم خیلی داغ باشد، ممکن است دچار سوختگی شوید. اگر از انواع خاصی از کرم‌های آکنه تجویزی (مانند Retin-A) یا ایزوترتینوئین نیز استفاده می‌کنید، نباید از این روش استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید، موم پوست شما را می کشد. بسیاری از خانم ها از این روش حذف موهای زائد در ناحیه بیکینی و برای از بین بردن موهای لب بالایی استفاده می کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *