آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

در اینجا می خواهیم در مورد اینکه آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم.افراد زیادی تمایل دارند با استفاد از لیزر، موهای زائد بدن خود را از بین ببرند. اما نگران روش و تاثیر لیزر بر قسمت های مختلف بدن هستند.
لیزر یک پالسی از نور است که بدون صدمه به بافت های اطراف، تبدیل به گرما می شود و به فولیکول مو نفوذ می کند به وسیله این تکنیک رویش و رشد مجدد مو از بین می رود
و آسیب گرمایی به پوست نخواهد رسید. مکانیسمی است که از گرمای اشعه لیزر برای از بردن دائمی موهای زائد بدن استفاده می کند.

بهترین دستگاه برای لیزر و رفع موهای زائد چیست؟

دستگاه های مختلفی برای این کار ساخته شده و وجود دارد، لیزر ها و IPL ها که هر کدام با روشی متفاوت موهای زائد را به صورت دائمی و موقت نابود می کنند. دستگاه های مختلف با توجه به تکنولوژی ای که در انها به کار رفته شده اقدام به حذف موهای زائد می نمایند.
برخی از این فناوری های نوین تحولی بزرگ به حساب می ایند چرا که با کمترین تعداد جلسات، کمترین درد و بدون هیچ عارضه ای عمل حذف موهای زائد آقایان و خانم ها را به نحو احسن انجام می دهند.

تاثیر اپراتور لیزر بر نحوه لیزر مو

بدیهی است که هرچقدر هم دستگاه لیزر از نظر کیفیت و تاثیر گذاری بالا باشد، در صورتی که اپراتور تنظیمات متناسب با شخص مراجعه کننده را اعمال نکند قطعا تاثیرات مورد انتظار رویت نخواهد شد
و کیفیت از بین بردن موهای زائد را کاهش می دهد.

برداشتن مو از فولیکول موی تخریب شده دائمی است. با این حال، افرادی که تحت حذف موهای زائد قرار می‌گیرند، می‌توانند انتظار داشته باشند که برخی از موها در ناحیه مورد نظر دوباره رشد کنند.

با گذشت زمان، امکان درمان مجدد این ناحیه برای کاهش تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند وجود دارد. در برخی موارد حتی ممکن است بتوان تمام موها را از بین برد.

اینکه آیا موها دوباره رشد می کنند یا نه به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نوع موهایی که دوباره رشد می کنند و مهارت فردی که موها را از بین می برد.

اکثر مردم متوجه می شوند که وقتی موها دوباره رشد می کنند، روشن تر و کمتر از قبل دیده می شوند. این به این دلیل است که لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند حتی زمانی که نتواند آن را از بین ببرد.

اگر فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود، مو در نهایت دوباره رشد می کند. از بین بردن تک تک فولیکول‌های مو می‌تواند دشوار باشد، بنابراین بیشتر مردم شاهد رشد مجدد مو هستند.

هنگامی که موها دوباره رشد می کنند، امکان درمان مجدد آن وجود دارد، بنابراین افرادی که می خواهند تمام موها را از بین ببرند ممکن است به چندین درمان نیاز داشته باشند.

در برخی موارد، موها ممکن است خیلی روشن، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است .

لیزر موهای زائد برای خانم های باردار مفید یا مضر است؟

تا به حال هیچ موردی گزارش نشده ولی هیچوقت پیشنهاد نمیشود. خانم های باردار میتوانند بعد از اتمام دوره بارداری اقدام به انجام این کار نمایند

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد

با وجود این که تعداد جلسات لیزر بستگی به بدن افراد دارد اما به صورت میانیگن بین 4 تا 6 جلسه زمان لازم است تا به نتایج دلخواه برسید.و فاصله بین جلسات بسته به تشخیص پزشک، بین 4 الی 6 هفته میباشد

آیا درد ناشی از لیزر طبیعی است؟

قبلا لیزر عمل بسیار دردناکی بود و معمولا با سوختگی های شدیدی همراه بود ولی با پیشرفت تکنولوژی همه این نقصان ها رفع شده و دیگر جای هیچ نگرانی در خصوص درد و سوختگی وجود ندارد

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید

آیا لیزر برای نواحی تناسلی ضرری دارد یا سرطان زا است؟

حداقل ۴ هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد اندام تناسلی باید موهای این ناحیه صرفا با استفاده از تیغ تراشیده و اصلاح شود. استفاده از هر گونه روش دیگر نظیر موم، وکس، اپیلاسیون و نظائر آن مجاز نیست زیرا برای انتقال انرژی لیزر به ریشه موها نیاز به ساقه مو در زیر پوست می باشد. توجه کنید که ۲ ساعت قبل از لیزر تمام موهای ناحیه با تیغ تراشیده شود.

لیزر موهای زائد  اندام تناسلی با توجه به رنگ پوست زمینه ای و رنگ مو افراد از حداقل ۴ جلسه تا حداکثر ۱۰ جلسه خواهد بود. فاصله بین هر جلسه ۶ تا ۸ هفته می باشد..

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *