آیا مادران در دوران شیردهی میتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

آیا مادران در دوران شیردهی میتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

در اینجا می خواهیم در مورد آیا مادران در دوران شیردهی میتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟لیزر کردن موهای زائد و داشتن پوستی بدون مو و بی نقص مطمئنا از خواسته های بیشتر زنان است.

اینکه مداوم درگیر زدودن موهای زیادی باشید امری خسته کننده بوده و احتمالا به دنبال راهی هستید

تا برای همیشه از شر این موها راحت شوید و اینجاست که ذهن همه به سمت لیزر می رود.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید.

اگر مادری شیرده هستید و در این مورد مرددید، باید بگوییم که موفق باشید.

خوشبختانه هیچ مدرک و یافته علمی تأیید نمی کند که لیزر موهای زائد در دوران شیردهی خطرات خاصی برای مادر شیرده و یا فرزند او ایجاد کند

. با این حال، بیشتر مراکز لیزر موهای زائد حاضر به خدمات دهی به مادران شیرده در این زمینه نیستند.

لیزرای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد با فرآیندی به نام “فتوترمولیز انتخابی” عمل می کند. این بدان معنی است که از نور لیزر برای گرم شدن و از بین بردن انتخابی فولیکول های مو روی پوست استفاده می شود.

مطمئناً طیف نور می تواند توسط پیازهای مو و پوست جذب شود. این ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد چرا که اثری مشابه آفتاب سوختگی دارد

اما خوشبختانه این اتفاق برای فرزند شیرخوار شما خطری به همراه ندارد. بدیهی است که هیچ کس از شما نمی خواهد قبل از سفر به ساحل، علی رغم قرار گرفتن در معرض نور، از پزشکتان مجوز بگیرید.

آیا شیردهی از سینه ها، مانع لیزر درمانی است؟

برخی موارد منع استفاده در دوران شیردهی وجود دارد. مصرف برخی از آنتی بیوتیک و سایر داروها در دوران شیردهی، می توانند حساسیت پوست شما به نور خورشید و نور لیزر، هیپرپیگمانتاسیون یا همان تیره شدن پوست و بروز لکه های تیره بر روی آن (از جمله آفتاب سوختگی)، هیپوپیگمانتاسیون (کمرنگ شدن پوست به دلیل آسیب پوستی) و احتمالاً سایر مشکلات و آسیب های مرتبط با پوست را افزایش دهند.

به عنوان مثال، برنزه بودن بخشی از پوست، ممکن است خطر تاول زدن و تغییر رنگدانه ها را افزایش دهد

. اما ما نظر و یافته های چندین منبع متخصص برجسته را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که شیردهی هرگز به عنوان منع استفاده از لیزر درمانی در نظر گرفته نمی شود.

آیا در مورد لیزر موهای زائد در شیردهی مطالعات تحقیقاتی انجام شده است؟

خیر، متاسفانه هیچ مطالعه علمی در مورد خطرات احتمالی لیزر موهای زائد در شیردهی برای مادران شیرده و فرزندان شیرخوارشان وجود ندارد.

اصلا چرا باید چنین مطالعه ای وجود داشته باشد؟ همانطور که هیچ بررسی ای در مورد تأثیر سفر مادر به یک ساحل آفتابی بر سلامت او با فرزند شیرخوارش وجود ندارد، در مورد اثرات لیزر هم بررسی انجام نشده است.

یا اینکه قطعا هیچ کسی نگران و به فکر برخورد نزدیک پوست مادر با نور هنگام فوت کردن شمع های کیک تولد نیست!

بنابراین هنوز با در نظر گرفتن این دو تجربه یا اتفاق که به همان اندازه به لیزر درمانی مشابه هستند،

خود شما بگویید، چگونه ممکن است به شیرخوار آسیبی برسد!

چرا می گوییم لیزر موی زائد در دوران شیردهی مناسب نیست؟

هیپرپیگمانتاسیون: در طی چرخه باروری، بارداری و تولد نوزاد، تغییرات و نوسانات گسترده هورمون ها احتمال زیاد باعث ایجاد هایپرپیگمانتاسیون یا تیره رنگ شدن پوست (ملاسما) می شوند.

هایپرپیگمانتاسیون ممکن است به خودی خود یک اثر و مشکل نامطلوب باشد، اما همچنین ممکن است باعث ایجاد برخی از زخم های غیرقابل مشاهده در پوست شما شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *