درمان دون دون شدن پوست دست

درمان دون دون شدن پوست دست

در اینجا می خواهیم در مورددرمان دون دون شدن پوست دست اطلاعاتی را به شما گزارش دهیمکلاتوریس پیلاریس حالتی از برآمدگی های خشن بر روی سطح پوست است که بر اثر غده های و سوراخ های مویی ایجاد میشود
. بسیاری از افراد  به عارضه کلاتوریس پیلاریس  پوست مرغی میگویند زیرا  بدلیل بافت زبری  که دارد در بازو ها و چانه ایجاد میشود.  این برآمدگی ها  را  تخصصا جوش  های کیسه ای شکاف دار میگویند.
آن ها میتوانند هر بخشی از پوست که مو در آن رشد میکند را تحت تاثیر قرار دهند.
اگرچه کراتوریس پیلاریس حالتی لطیف و نرم است که  دیده نمیشود. این عارضه حتی از نظر روانی هم میتواند مشکلاتی ایجاد کند بخصوص زمانیکه در سن نوجوانی  رخ بدهد. هیچ درمانی برایش وجود ندارد.
اما اگر متعجبید که چطور میتوانید از شر این عارضه رهایی یابید میتوانید آن را توسط درمان های طبیعی کراتوریس پیلاریس  مدیریت کنید. این درمانها شامل  مرطوب کردن روزانه پوست، ملایم کردن پوست و استفاده از نرم کننده  و نخراشیدن بخش های صابونی بدن میباشد.

نشانه ها و علائم کراتوسیس پیلاریس

شایع ترین علایم کراتوریس پیلاریس برآمدگی های کوچک و خشکی است که کمی شبیه ورق های شنی و برآمدگی های ترکیده است. این برآمدگی ها معمولا سفید رنگ هستند.
آما بعضی وقتا قرمز رنگ یا صورتی مایل به قرمزهستند که  ممکن است اطراف این برآمدگی ها گسترده شوند. تعداد این برآمدگی ها در یک قسمت متفاوت است
بطوریکه در یک فرد ممکن است در یک بخش ده ، پنجاه و یا صدتا برآمدگی  کوچک وجود داشته باشد. بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی موشناسی ، رایج ترین بخش هایی که مبتلا به کراتوریس پیلاریس هستند
شامل قسمت بالایی بازوهاست که در نود و دو  درصد بیماران اتفاق میفتد.

محل های رایج دیگر ران ها با پنجاه و نه درصد شیوع و لگن هاست که سی درصد در بیماران اتفاق میفتد. در بعضی افراد این برآمدگی ها در صورت بخصوص در چانه ها ست که معمولا با آکنه اشتباه گرفته میشوند.

اگرچه این عارضه معمولا بی خطر است اما معمولا در پوست تان حالت خارش ، زبری و خشکی ایجاد میکند. خشکی پوست معمولا باعث میشود که  این برآمدگی ها برجسته تر شوند و بیشتر دیده شوند.

تحقیقات نشان میدهد که  بدلیل اینکه این عارضه بیشتر در نوجوانان رخ میدهد، این میتواند باعث بروز مشکلات روانی شود. در حقیقت این عارضه میتواند باعث گسترش عوارضی در شکل پوست ،تمابلات جنسی و اجتماعی افراد شود.

اطلاعات بدست آمده توسط محققان در تایلند نشان میدهد که چهل درصد افرادی که مبتلا به این عارضه هستند تصویر ذهنی شان نسبت خود و کیفیت زندگیشان را تحت تاثیر قرار میدهد.

علائم و عوامل کراتوسیس پیلاریس

محققان هنوز به طور کامل دلیل ایجاد آن را نمیفهمند. اما آنها معتقدند که محل ایجاد شدن فرم های کراتینه در غده های باز موها است. کراتین ساختاری الیافی پروتئینی دارد که  در موها، ناخن و سلول های مخاطی که بیشتر لایه های بیرونی پوست شما را تشکیل میدهد، یافت میشود.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید

این کراتین یکی از اجزای اصلی ساختمان پوست شماست که برای احیای پوست شما ضروری است. معمولا سلولهای مرده ی پوست شامل کراتین هستند که موجب پوسته پوسته شدن پوستتان میشود

اما در بعضی از افراد، کراتین در غده های مویی ایجاد میشوند و موجب بسته شدن منافذ پوست میشود. این نتایج جزئی،

‫0/5 ‫(0 نظر)

2 دیدگاه دربارهٔ «درمان دون دون شدن پوست دست»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *