واریس دست چه علتی دارد؟

واریس دست چه علتی دارد؟

در اینجا میخواهیم در مورد اینکه واریس دست چه علتی دارد؟ اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم

نگامی که در مورد رگ های واریسی صحبت می‌کنیم، بیشتر به فکر رگ‌های واریسی بر روی پاها می‌افتم.
رگ‌های واریسی نشانه عدم عملکرد صحیح رگ‌های خونی می‌باشد.
رگ های عنکبوتی و واریسی می‌توانند در هر قسمتی از بدن که جریان خون در آن مختل شده است
یا دیواره وریدها و دریچه‌ها آسیب دیده باشند، ظاهر شوند و این قسمت‌ها شامل دست‌ها نیز می‌شود.
در این وضعیت، شما ممکن است با یک مشکل یا بیماری روبرو شده باشید و باید از به یک پزشک متخصص عروق مراجعه کرده و مشاوره پزشکی دریافت کنید.

اما در بعضی مواردبیرون زدن رگ های دست  و برجسته شدن آن‌ها نشانه‌ی روند پیری است.
با بالا رفتن سن، پوست افراد به طور طبیعی به سمت شل شدن و نازک شدن می‌رود و این امر خود باعث می‌شود تا رگ‌های دست بزرگ‌تر و معلوم‌تر شوند. در اکثر موارد رگ‌ها هنوز سالم هستند،
اما بسیاری از مردان و زنان به دلایل زیبایی و برای ظاهر، به سراغ روش‌هایی برای برطرف کردن رگ‌های متورم بر روی دستشان می‌روند تا دست‌هایشان ظاهری سالم‌تر و جوان‌تری داشته باشد.
روش‌های درمانی برای برطرف کردن این رگ‌های واریسی بر روی دست، شامل روش‌هایی با حداقل تهاجمی، بدون درد و بدون خطر برای سلامتی می‌باشد.

و همچنین از دستگاه پلاژن تراپی برای باز سازی پوست استفاده می شود

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد میتوانید از ونوس اسکین دستگاه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید

یف بودن دریچه‌ها می‌تواند ارثی یا پی‌آمد تصادف، بیماری یا آسیب‌دیدگی باشد. البته گاهی اوقات نمی‌توان دلیل مشخصی را برای ضعیف بودن دریچه‌ها تعیین کرد.

دریچه‌های ضعیفی که عملکرد مناسب ندارند، نمی‌توانند به طور عادی باز و بسته شوند، در نتیجه خون می‌تواند به سمت پایین‌تنه برگردد. از بین رفتن خاصیت ارتجاعی سیاهرگ‌ها نیز اثر مشابهی را به وجود می‌آورد؛
سیاهرگ‌ها بیش از حد کشیده می‌شوند و دریچه‌ها ضعیف می‌شوند و نمی‌توانند به درستی عمل کنند.

سن

عملکرد بسیاری از بخش‌های بدن به موازات بالا رفتن سن رو به نقصان می‌گذارد و در این میان سیاهرگ‌ها از این قاعده مستثنی نیستند. سیاهرگ‌ها به تدریج خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهند
و مستعد ابتلا به عارضه‌های عروقی مانند واریس می‌شوند.

به علاوه فرآیند طبیعی بالا رفتن سن بر دریچه‌ها نیز اثر می‌گذارد و کارآمدی آنها را در پمپاژ رو به بالای خون در سیاهرگ‌ها و برگشت خون به قلب کاهش می‌دهد.

جنسیت

کاهش خطر ابتلا به واریس یکی از مزایای مرد بودن است. خانم‌ها، به ویژه در دوران بارداری بیشتر مستعد ابتلا به واریس هستند. هورمون زنانه استروژن سیاهرگ‌ها را شل می‌کند و زمینه را برای نشت خون از دریچه‌ها فراهم می‌کند.

البته منظورمان این نیست که آقایان به واریس مبتلا نمی‌شوند. برخی آقایان بدشانسی می‌آورند و دچار واریس می‌شوند، بالعکس بعضی خانم‌ها شانس می‌آورند و از این عارضه فرار می‌کنند.
درهر حال واریس در میان خانم‌ها شایع‌تر است.

قاعدگی و یائسگی نیز محرک‌های شناخته شده‌ای هستند که به دلیل ایجاد نوسانات هورمونی خطر ابتلا به واریس را افزایش می‌دهند.

فعالیت در بعضی شغل‌ها مانند پرستاری، آموزگاری، آرایشگری و فروشندگی ایجاب می‌کند که فرد ساعت‌های متمادی سر پا بایستد. ایستادن طولانی مدت باعث می‌شود که خون در پایین‌تنه، یعنی پاها جمع شود
و فشار مضاعفی به دریچه‌ها وارد شود. در نتیجه دریچه‌ها مجبور می‌شوند که برای برگرداندن خون به سمت بالا سخت‌تر کار کنند و به این ترتیب به مرور زمان ضعیف می‌شوند.

به طور کلی اگر مدت طولانی بی‌حرکت بایستید، جریان خون مختل می‌شود
. اگر امکان دارد هر چند وقت یک بار به خودتان استراحت بدهید، کمی راه بروید و مچ پا و ساق پا را خم کنید و بکشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *